Więcej kawiarni Nescafe

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 października 2008
Kategoria:

Sieć Cafe Nescafe zapowiada dalszy rozwój w Polsce – informuje Puls Biznesu.

- Do końca 2008 r. zamierzamy otworzyć pięć kolejnych punktów w kinach Cinema City i Helios. W kolejnych latach skupimy się na umacnianiu pozycji u największych operatorów kinowych w Polsce - mówi Sebastian Gugała z działu napojów Nestle Polska.
Działająca na zasadzie franczyzy sieć Nescafe z 137 placówkami, zajmuje drugie miejsce na liście franczyzowych kawiarni. W 2009 r. sieć planuje otwarcie 15 nowych kawiarni w miastach średniej wielkości (od 100 do 300 tys. mieszkańców), dzięki ich liczba przekroczy 50.

Źródło: Puls Biznesu

Komentarz:

Sytuacja ekonomiczna sprzyja sieciom kawiarni

W roku 2007 rynek gastronomicznych systemów sieciowych w Polsce został wyraźnie zdominowany przez sieci z segmentu kawiarni i barów kawowych. Przybyło dziesięć franczyzowych sieci kawiarni, a dynamika i plany ich rozwoju zepchnęły na drugi plan dominujące od kilku lat systemy z segmentu fast food i fast casual. Wynika to z faktu, iż cały rynek kawiarni i barów kawowych w Polsce przeżywa rozkwit. Ma na to wpływ (podobnie jak na dynamiczny rozwój całego sektora gastronomicznego) dobra sytuacja ekonomiczna, zmieniający się styl życia Polaków i fakt, że dotychczas nasycenie rynku lokalami tego typu było znikome - mówi Agata Zarębska z Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych.

Redakcja, 2 października 2008 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram