Więcej doradców w mniejszych miejscowościach

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 lipca 2010
Kategoria:

Star_Finance_placowka_1Sieć Star Finance liczy już 24 punkty doradztwa finansowego. W ostatnich miesiącach mocno przyspieszyła rozwój. Niemniej wykonanie tegorocznego planu nadal pozostaje niemałym wyzwaniem.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy Star Finance powiększyło się o 18 placówek, co oznacza czterokrotny wzrost ich liczby. Na koniec marca tego roku w sieci funkcjonowało bowiem tylko sześć oddziałów. Powstają one głównie w małych i średnich miastach, choć nie jest to żelazna reguła, np. trzy punkty działają w Warszawie. W większości zlokalizowane są jednak poza największymi metropoliami, w takich miejscowościach jak np. Bolesławiec, Parczew, Kutno, Legnica czy Mrągowo.

Star Finance, dzięki pozyskaniu nowych partnerów prowadzących placówki na zasadzie franczyzy, zaznaczyło swoją obecność już w większości regionów kraju. Nieobecne jest jeszcze przede wszystkim na Pomorzu oraz na Śląsku. Choć pojawienie się i w tych regionach powinno być tylko kwestią czasu, i to niezbyt długiego. Star Finance ma bowiem bardzo ambitny plan na najbliższą przyszłość.

Jego realizację ułatwiać ma fakt, że doradztwo finansowe w małych i średnich miastach to rynkowa nisza, a inwestycja w punkt Star Finance nie jest wysoka - wystarczy ok. 15 tysięcy złotych netto.

- Star Finance to pierwsza tak wyspecjalizowana firma doradztwa finansowego dostarczająca mieszkańcom małych i średnich miast indywidualnie dopasowanych rozwiązań z zakresu finansów osobistych. Do końca 2012 roku planujemy pozyskać ponad 1000 partnerów, ten rok powinniśmy zamknąć liczbą ponad 250 oddziałów - zapowiada Łukasz Błażejewski, prezes Gold Finance. To ta firma jest twórcą sieci Star Finance. Salony doradztwa finansowego pod marką Gold Finance działają z kolei w dużych miastach i jest ich już 28.

Prezes Gold Finance przyznaje, że trudno jest mu prognozować najbliższą przyszłość dla branży, niemniej długofalowe perspektywy są optymistyczne. - Kryzys nie trwa wiecznie i wkrótce będziemy mieć do czynienia z ożywieniem zapotrzebowania i na produkty, i usługi bankowe oraz inwestycyjne. Branża stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy i z pewnością jej rola będzie rosła - twierdzi Łukasz Błażejewski.

Oprócz Gold Finance i Star Finance sieci placówek partnerskich rozwijają także inne firmy specjalizujące się w doradztwie finansowym. Wśród nich jest m.in. Expander, Doradcy24, K2 Doradcy Finansowi czy Perfect Niezależne Doradztwo Finansowe. Każda z nich planuje w tym roku zwiększyć liczbę swoich partnerów.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram