Widmo gigantycznego podatku powraca do Stokrotki

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Stokrotka
Widmo gigantycznego podatku powraca do Stokrotki

Właściciele sieci Stokrotka odgradzają się od zapłaty zaległego podatku w wysokości blisko 200 mln zł.

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie utrzymała w mocy decyzję Urzędu Skarbowego w Lublinie w sprawie zaległego zobowiązania podatkowego spółki Emperia Holding w związku ze sprzedażą spółki Tradis Grupie Eurocash. Dla właścicieli franczyzowej sieci sklepów Stokrotka to spodziewany wynik. Spółka podtrzymuje stanowisko, że nie będzie płacić blisko 200 mln zł podatku.

Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding cytowany przez serwis wiadomoscihandlowe.pl zaznacza, że werdykt nie jest zaskoczeniem i w niczym nie zmienia sytuacji spółki. Cezary Baran, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy Emperia Holding dodaje z kolei, że nie ma jeszcze oficjalnego pisma w tej sprawie. Kiedy spółka je otrzyma, będzie zaskarżać do warszawskiego sądu administracyjnego. Jak podkreśla, Emperia nie ma wątpliwości, że jej interpretacja jest właściwa i sąd przychyli się do argumentacji spółki.

Zarząd Emperia Holding podkreśla także, że decyzja Izby Administracji Skarbowej w Warszawie nie wpłynie w żaden sposób na proces poszukiwania inwestora, bieżącą działalność czy inwestycje Emperii Holding w rozwój sieci Stokrotka.

Przypomnijmy, że w marcu 2016 roku, spółka otrzymała protokół z badania ksiąg wydany w postępowaniu kontrolnym prowadzonym przez Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za 2011 rok. W protokole zawarto ocenę prawną, iż spółka osiągnęła dodatkowy dochód podatkowy ze zbycia segmentu dystrybucyjnego, a konkretnie spółki Tradis w 2011 roku, w kwocie 959 mln zł. Nabywcą był Eurocash.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram