We franczyzie nie ma ograniczeń

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 lipca 2009
Kategoria:
internet_fotka.jpg

internet_fotka.jpgFranczyza to nie tylko McDonald's, TelePizza, Żabka czy Empik. W franczyzie powstają przedszkola, szkoły, myjnie samochodowe, wypożyczalnie video, pralnie… W ten sposób rozwijana jest już chyba każda branża.

Jak zauważa Jerzy Bednarek, Dyrektor ds. Projektów w Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych, brak jest ograniczeń odnośnie branż w zakresie możliwości rozwoju systemów franczyzowych. Franczyza nadaje się na rozwój tak systemów dystrybucji towarów jak i usług.

Banki, sklepy spożywcze, stacje benzynowe, księgarnie … Powoli w naszym kraju, od dawna na świecie funkcjonują franczyzowe sieci hotelarskie. Działa coraz więcej franczyzowych szkół językowych m.in. British School, Leader School, Lingua Nova, wyspecjalizowana w kształceniu dzieci Helen Doron czy łódzka firma Mobile English oferuje możliwość nauki języka angielskiego w dowolnym miejscu, dniu i godzinie. Otwierane są także ośrodki szkolenia psów, wśród nich jest m.in. Pastel, który zdecydował się udostępnić swoje know how szkoleniowe, otworzy szkoły w Warszawie, Będzinie, Częstochowie oraz Krakowie. Gastronomia jest wciąż rozwijającym się i perspektywicznym segmentem. Jest jeszcze sporo miejsca w segmencie FMCG, gdzie poprzez franczyzę w kolejnych latach będzie następowała konsolidacja i porządkowanie branży. Zatem pole do działań nadal jest szerokie.

- Polska z racji swojej kondycji gospodarczej oraz silnemu "duchowi" przedsiębiorczości ma przed sobą dobre perspektywy wzrostu branży franczyzowej. Powstają nowe przedsiębiorstwa, następują procesy konsolidacji, jest ciągle wielkie pole do popisu w zakresie rozwoju usług, te wszystkie czynniki będą wpływały na rozwój franczyzy w naszym kraju – mów Bednarek.

Agnieszka Grabuś, 29 lipca 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram