Wbrew kryzysowi

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 października 2008
Kategoria:

Choć na światowych rynkach finansowych nie dzieje się dobrze i wielu ekspertów twierdzi że kryzys finansowy szybko się nie skończy, nasz lokalny, franczyzowy rynek finansowy działa bez zarzutu.

Potwierdza to udana franczyza finansowa prowadzona przez Gold Finance. Firma otworzyła 9 nowych placówek w 3 miesiące. Agencje partnerskie są bardzo rentowne i poniesione inwestycje zwracają się niektórym partnerom po trzech lub sześciu miesiącach funkcjonowania. Niektóre placówki otworzyły duże biura licząc na to, że będą napływać do nich agenci ubezpieczeniowi, których biznes uległ stagnacji od dwóch, trzech lat. I rzeczywiście można zaobserwować taką tendencję. W jednym z biur Gold Finance w ciągu miesiąca zostało zrekrutowanych 10 osób ze środowiska ubezpieczeniowego.

Franczyza w ING Bank Śląski
Dyrektor Krystian Setera w ING Bank Śląski, który jest odpowiedzialny za rozwój sieci partnerskiej twierdzi, że nie jest łatwo znaleźć odpowiednich partnerów, osoby które dobrze rozumieją biznes pośrednictwa finansowego. Nie jest to jednak rzecz niemożliwa. - Obecnie na 103 placówki aż w 84 mamy Partnerów. Osobom pracującym w placówkach partnerskich stawiamy takie same wymagania jak pracownikom zwykłych oddziałów. Dopóki nie znajdziemy do kierowania placówką partnera spełniającego odpowiednie wymagania, zatrudniamy w nim naszych pracowników. Normalną funkcjonalność oddziału bankowego zapewniają menadżer oraz dwu-trzyosobowy zespół. Zapewnienie odpowiednio wysokiego standardu placówki jest naszym priorytetem, dlatego nie czujemy presji aby w każdej placówce był od razu partner. Uważamy, że lepiej jest poczekać i przekazać placówkę właściwej osobie - mówi dyrektor Setera.

Polska gospodarka jest stabilna, a sytuacja na polskim rynku finansowym bardziej bezpieczna niż na innych rynkach światowych – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów 30 września br.

Jacek Partyka w serwisie psz.pl pisze, że fundamenty gospodarki nie powinny być zachwiane w naszym kraju. Możliwe, że nie będzie już spektakularnych wzrostów jak w poprzednim roku, ale dobra koniunktura raczej nie będzie zakłócona. Spowolnianie będzie jednak widoczne. Nie należy się spodziewać w najbliższym czasie znacznych obniżek stóp procentowych w USA i na świecie oraz powrotu szybkich zysków na giełdzie.

Pozostaje wierzyć, że choć ryzyko wystąpienia kryzysu finansowego w Polsce zwiększa się, to franczyza, jako bezpieczniejsza metoda na prowadzenie działalności gospodarczej, długo pozostanie odporna na jego skutki.

Redakcja, 8 października 2008 r.
Źródło: fenicjanie.pl, psz.pl

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram