Wal-Mart, Carrefour i Tesco - na świecie nie ma większych

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 czerwca 2009
Kategoria:
walmart_logo.jpg
walmart_logo.jpgZ najnowszego rankingu Planet Retail wynika, że prym wśród operatorów handlu detalicznego niezmiennie wiedzie trzech gigantów: Wal-Mart, Carrefour i Tesco.

Jak podaje Detal Dzisiaj, wszyscy czołowi operatorzy: Wal-Mart, Carrefour i Tesco odnotowali wzrost sprzedaży w 2008 r.
Wal-Mart Stores, Inc. to amerykańska sieć supermarketów z siedzibą w Bentonville w stanie Arkansas w USA. założona została w 1962 roku przez Sama Waltona. Pierwszy sklep Wal-Marta został otwarty jako Wal-Mart Discount City w Rogers w Arkansas. W przeciągu następnych 5 lat sieć rozrosła się do 24 punktów w całym stanie Arkansas. W 1968 r. firma otworzyła pierwsze sklepy poza rodzimym stanem, w Sikeston (Missouri) i Claremore (Oklahoma). Koncern pozytywnie zaskoczył rewelacyjnymi wynikami w pierwszym kwartale 2009 roku. Zyski amerykańskiego giganta przekroczyły 3 miliardy dolarów. Jest to wynik prawie identyczny jak w roku poprzednim.
Carrefour to sieć hipermarketów i supermarketów powstała we Francji w 1957 roku. Pierwszy supermarket należący do rodzin Marcela Fournier i Louisa Defforey'a, otwarty był w Annecy we Francji w 1963 roku. Po raz pierwszy od sześciu lat francuski detalista odnotował na polskim rynku kwartalny spadek sprzedaży. Całkowita sprzedaż sieci w Polsce spadła o 1,6 proc. w pierwszym kwartale 2009 roku. Grupa Carrefour zatrudnia 490 tys. pracowników i ma ponad 15 tys. sklepów w 31 krajach na całym świecie.
Tesco to największa brytyjska sieć hipermarketów, która ma swoje filie również w innych krajach. Poza Wielką Brytanią Tesco ma swoje sklepy w krajach takich jak Irlandia, Węgry, Polska, Czechy, Słowacja, Tajlandia, Korea Południowa, Chiny (Tajwan), Malezja. Początkowo sieć zajmowała się sprzedażą żywności, ale rozszerzyła swoją ofertę również na odzież, sprzęt elektroniczny i samochody.
Agnieszka Grabuś, 18 czerwca 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram