Wakacje 2017 - co ze sobą zabrać, o czym nie zapomnieć?

Data dodania: 25 lipca 2017
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Wakacje 2017 - co ze sobą zabrać, o czym nie zapomnieć?
Wakacje 2017 - co ze sobą zabrać, o czym nie zapomnieć?

Lato w pełni, a Ty jeszcze nie wiesz, gdzie spędzisz swój urlop? Nadeszła pora, by podjąć tę ważną decyzję, spakować walizki, zabrać bliskich i udać się w kierunku błogiego wypoczynku i relaksu.

Ciekawe propozycje wyjazdowe znajdziesz tutaj: http://dreamtours.pl/wakacje/grecja.

Pojawia się jednak pytanie: co spakować do bagażu, tak aby nie ważył tonę oraz żeby wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria się w nim znalazły? Sprawdź, co spakować w pierwszej kolejności.

Dokument potwierdzający tożsamość

To absolutna konieczność, bez względu na to czy jedziesz do Sopotu, czy na drugi koniec Europy. W przypadku podróżowania po jednym kontynencie z pewnością wystarczy dowód osobisty, jeśli jednak planujesz dalekie wojaże to dobrze jest zabrać ze sobą także paszport, który może stać się swego rodzaju przepustką, której brak uniemożliwi dalszą podróż.

Małe wersje kosmetyków

Jadąc na kilka dni oczywistym jest, że nie uda nam się zużyć pół litrowego szamponu, odżywki do włosów czy żelu pod prysznic. Nie ma sensu brać wszystkich tych kosmetyków w pełnym wymiarze i dodawać sobie zbędnych kilogramów, lepiej jest przelać odpowiednią ilość płynów do mniejszych buteleczek, które będą nieco lżejsze i wygodniejsze w transporcie.

Tabletki przeciwbólowe

W związku ze zmianą klimatu, podczas pobytu w innej części świata mogą dopaść Cię bóle głowy czy brzucha. W takiej chwili dobrze jest mieć pod ręką mini apteczkę, z której wyjmiesz tabletki przeciwbólowe. Nikt nie mówi, że masz zabierać ze sobą leki na wszelkie możliwe schorzenia, jednak zwykłe tabletki na ból, coś do ssania na gardło czy plastry na odciski i bandaż to absolutne minimum, które może okazać się prawdziwą deską ratunku w wielu sytuacjach.

Przejściówka do kontaktu

Rzecz, o której najczęściej zapominamy. Wybierając się na wakacje do obcego kraju trzeba liczyć się z tym, że będą tam inne kontakty niż w Polsce. Brak przejściówki może uniemożliwić naładowanie telefonu czy aparatu, przez co sprzęt stanie się bezużyteczny. Oczywiście możesz zakupić przejściówkę na miejscu, jednak musisz liczyć się z tym, że jej cena będzie dużo wyższa.

Tylko wygodne buty

Wiele osób ma problem z podjęciem decyzji, jakie buty zabrać ze sobą na wyjazd. Weź ze sobą tylko te, które przetestowałeś i co do których masz pewność, że są wygodne. Nie będzie Ci potrzebnych kilkanaście par, trzy absolutnie wystarczą. Jedna do długich spacerów, drugie na plażę, a trzecie na większe wyjścia.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram