W życiu pewne są dwie rzeczy - śmierć i podatki

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 czerwca 2009
Kategoria:
blue tax_logo.jpg
blue tax_logo.jpgW tym roku przy ul. Włodkowica 1 we Wrocławiu odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego biura typu Blue Tax Group Partner w systemie franczyzowym opracowanym przez Blue Tax Group S.A.

Rozmawiamy z pierwszym franczyzobiorcą modelu Blue Tax Group Partner – panem Bartoszem Antoniewiczem.

Dlaczego zdecydował się Pan na wybór franczyzy oferowanej przez Blue Tax Group?

W dobie kryzysu coraz więcej firm, również zagranicznych wprowadza oszczędności, które wiążą się z przenoszeniem centrów usług outsourcingowych do tańszych lokalizacji, bądź powierzenie zewnętrznym firmom obsługi księgowej, prawnej, czy podatkowej. Kierując się przysłowiem „W życiu są pewne dwie rzeczy – śmierć i podatki” bez obaw podjąłem decyzję o założeniu firmy i przystąpieniu do Sieci Partnerskiej Blue Tax Group. Przez wiele lat mieszkałem w Kanadzie i tam dla wielu firm i korporacji korzystanie z usług zewnętrznych firm jest niemal naturalne. Myślę, że rynek usług outsourcingowych ma tak duży potencjał i – paradoksalnie do obecnej sytuacji – nadal będzie się rozwijał.

Czy zastanawiał się Pan nad samodzielnym działaniem w branży outsourcingu usług?

Nie mając zbyt dużego doświadczenia w tej branży, postanowiłem skorzystać z gotowych już pomysłów na biznes. Dzięki temu mogę liczyć na wsparcie pod każdym względem, a w szczególności wsparcie merytoryczne ze strony specjalistów i ekspertów, działających w tej branży od lat. Jestem pewny, że będę mógł rozwijać swoją działalność i pozyskiwać zagranicznych klientów i inwestorów, którzy zdecydują się w Polsce otworzyć swoje centra usługowe.

Zegary, które wiszę w głównym korytarzu biura symbolizują strefy czasowe?

Tak. Wśród nich znalazła się NewDelhi - stolica Indii, które uznawane są za centrum światowego outsourcingu. Polska z uwagi na swoje położenie, niskie koszty wynajmu biur i niskie koszty działalności, a także dzięki wykwalifikowanej kadrze posługującej się językami obcymi powoli staje się potęgą usługową. W Krakowie swoje centra mają takie firmy, jak Motorola, czy Delphi. W Łodzi swoje centrum ulokował Philips, we Wrocławiu mamy centrum HP, oddział IBM, centrum rozwoju oprogramowania Simens, obsługę księgowo-finansową Volvo. Polska jest bardzo atrakcyjnym krajem dla zagranicznych inwestorów. Jakie są plany Blue Tax Group Partner na najbliższe miesiące? Chciałbym się skupić na pozyskaniu zagranicznych firm, które będą chciały oddać obsługę księgową zewnętrznej firmie. Duży potencjał upatruję w firmach z Anglii, Kanady i USA. Chciałbym również nawiązać współpracę z Brytyjsko-Polską Izbą Gospodarczą (BPCC) lub innymi tego typu organizacjami, które mają dostęp do sieci kontaktów izb handlowych m.in. w Europie.

Agnieszka Grabuś, 16 czerwca 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram