W tym roku ruszą pierwsze franczyzowe piekarnie Nowakowski

Autor: Redakcja
Data dodania: 19 sierpnia 2009
Kategoria:

nowakowski.jpgSieć sklepów piekarniczych Gorąco Polecam Nowakowski rozpoczyna rozwój poprzez franczyzę. W ciągu kilku lat Gorąco Polecam Nowakowski chce otworzyć kilkaset punktów w całej Polsce przy czym placówki franczyzowe będą powstawały równolegle do sieci własnej.

Na pytania odpowiada Michał Zajezierski, Kierownik Sekcji Najmu Nieruchomości i Franczyzy 

Jak oceniacie Państwo rynek w chwili obecnej oraz jego perspektywy?

Oceniamy, że rynek sklepów specjalistycznych, a do takich się zaliczamy, znajduje się w Polsce w fazie rozwoju i rozwijał się będzie wraz ze wzrostem poziomu zamożności społeczeństwa oraz rosnących wymagań klientów. Poza tym porównując go z rynkami zachodnimi widzimy duże możliwości i perspektywy rozwoju.

Czy i w jaki sposób kryzys wpłynął na Państwa działalność? Jak Państwo zadbaliście o zmniejszenie ryzyka związanego z kryzysem?

Jeżeli chodzi o naszą koncepcję skupiającą różne grupy produktów od podstawowego pieczywa po bardziej specjalistyczne, przez ciasta przekąski, kanapki, kawę i herbatę kryzys może wpływać na strukturę sprzedaży, udział poszczególnych grup produktów i to dotyczyć może w jakimś stopniu sklepów poza Warszawą.

Jaką firma ma strategię rozwoju?

Rozwój sieci planujemy poprzez dynamiczny rozwój placówek franczyzowych wsparty własnymi punktami otwieranymi w prestiżowych lokalizacjach, co pomoże nam zbudować odpowiedni wizerunek marki. Strategia rozwoju firmy Nowakowski SKLEPY Sp. z o.o. zakłada otwieranie kilkunastu sklepów piekarniczo cukierniczych rocznie

Ile punktów zamierzacie Państwo jeszcze otworzyć (docelowo/do końca 2009 roku)? Gdzie szukają Państwo franczyzobiorców?

Zgodnie z naszą strategią jesteśmy przygotowani na otwieranie minimum 1-2 placówek franczyzowych miesięcznie. Docelowo planujemy posiadać kilkaset punktów własnych oraz franczyzowych. Na tą chwilę nie jest możliwe precyzyjne wyznaczenie terminu, w którym chcemy osiągnąć taką liczbę placówek, gdyż jest to uzależnione od zbyt dużej ilości czynników.

Kiedy i gdzie będą najbliższe otwarcia placówek?

W maju otworzyliśmy kolejny własny lokal przy Targowej 67, obecnie prowadzone są rozmowy w sprawie najmu kilku kolejnych powierzchni w Warszawie.

Jakie są wymagania wobec franczyzobiorców: kapitałowe i lokalowe? Jakie są warunki inwestycji?

Aby zostać Franczyzobiorcą systemu Gorąco Polecam Nowakowski należy: Prowadzić własną działalność gospodarczą (jako osoba fizyczna lub w formie spółki osobowej lub kapitałowej) lub być gotowym do jej założenia. Posiadać środki finansowe umożliwiające wyposażenie lokalu zgodnie z wymaganiami systemu Gorąco Polecam Nowakowski, w kwocie ok. 136 tys. zł netto, oraz środki finansowe niezbędne dla sfinansowania nakładów związanych z remontem lub adaptacją posiadanego lokalu stosownie do wymagań sieci. Poziom nakładów na remont lub adaptację posiadanego lokalu zależy głównie od jego stanu technicznego. Dodatkowo dysponować odpowiednim lokalem, w którym może być prowadzona działalność (w przypadku braku odpowiedniej lokalizacji służymy pomocą w jej poszukiwaniu).

Jaka jest kwota inwestycji?

Wyposażenie lokalu zgodnie z wymaganiami systemu Gorąco Polecam Nowakowski to kwota około 136 tys. zł netto. Do tego należy doliczyć środki związane z remontem i adaptacją lokalu.

W jakiej kwocie zamykają się koszty remontu?

 Poziom nakładów na remont lub adaptację posiadanego lokalu zależy głównie od jego stanu technicznego i każdorazowo szacowany jest indywidualnie. Ile wynoszą opłaty: wstępna, bieżąca, fundusz marketingowy.

Jaki jest szacowany okres zwrotu z inwestycji?

Przystępując do systemu, Franczyzobiorca uiszcza wstępną opłatę licencyjną w wysokości 5 000 złotych jako opłatę za możliwość działania w zyskownym i perspektywicznym systemie gospodarczym. Franczyzobiorca nie uiszcza na rzecz franczyzodawcy żadnych innych opłat licencyjnych. Okres zwrotu z inwestycji zamyka się przed upływem 3 lat.

 Czy franczyzobiorcy samodzielnie muszą poszukiwać lokalizacji? W jakich miejscach najczęściej znajdują się Państwa lokale? Jakiej są wielkości?

Optymalny lokal ma powierzchnię 50-60 m2. W przypadku braku odpowiedniej lokalizacji, służymy franczyzobiorcom wsparciem w poszukiwaniu odpowiedniego lokalu. Nasze placówki znajdują się w różnych miejscach, zarówno w centrach miast, jak i na osiedlach oraz w centrach handlowych.

Co oferują Państwo w ramach pakietu franczyzowego?

Z przystąpienia do systemu franczyzowego wynika szereg korzyści m.in. prowadzenie biznesu pod nowoczesną marką z udokumentowanymi sukcesami rynkowymi; wysoka atrakcyjność rynkowa konceptu: gorące, wypiekane na miejscu, w sklepie produkty stanowią unikalną i niszową ofertę na rynku; łatwiejsze pozyskanie konsumenta: klienci chętniej robią zakupy w sklepach sieciowych, których ofertę znają i które dają im gwarancję wysokiej jakości produktów; wszechstronne wsparcie ze strony Franczyzodawcy – udzielane franczyzobiorcy we wszystkich etapach obowiązywania współpracy franczyzowej: weryfikacja znalezionej lokalizacji, zaprojektowaniu sklepu, a także realizacja prac wykończeniowych i aranżacyjnych, pakiet szkoleń niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania sklepu, dostarczenie odpowiednich produktów i usług oraz bieżące konsultacje dotyczące funkcjonowania sklepu; atrakcyjne ceny zakupu produktów i usług dla sklepu (centrala negocjuje ceny w imieniu całej sieci); otrzymanie gwarancji terytorialnej (na ustalonym, wskazanym w umowie franczyzowej terenie nie powstanie inny sklep sieci Gorąco Polecam Nowakowski); korzyści z działań marketingowych prowadzonych przez franczyzodawcę na taką skalę, na jaką pojedynczy sklep nie mógłby sobie pozwolić;

Dlaczego franczyza?

Franczyza jest jedną z form/możliwości dodatkowego rozwoju. Nasza koncepcja jest czymś nowym na rynku polskim i w trakcie otwierania lokali w ramach własnej sieci zgłaszały się osoby zainteresowane prowadzeniem takiej placówki. Docelowo chcielibyśmy oprzeć rozwój firmy na budowie sieci placówek franczyzowych. Sieci działające na podobnej zasadzie do naszej można spotkać w krajach Europy Zachodniej.

Dziękujemy za rozmowę

Agnieszka Grabuś, 19 sierpnia 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów
Data dodania: 4 sierpnia 2022
Fit Cake robi swoje
Data dodania: 2 sierpnia 2022
BRICOMARCHÉ z nową marką własną
Data dodania: 1 sierpnia 2022
Duże zainteresowanie franczyzą Auto Gamma

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram