W tym kraju sieci handlowe bronią się przed... ochroniarzami 

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 lipca 2015
Kategoria:
Foto: Х5 Retail Group

Foto: Х5 Retail Group

Drugi co do wielkości detalista w Rosji, właściciel kilku sieci handlowych rozwijających się we franczyzie postanowił zwolnić wszystkich ochroniarzy pracujących w halach handlowych supermarketów. 

Bynajmniej nie z powodu tego, że w tym kraju wszyscy klienci są uczciwi i pilnowanie porządku w sklepach stało się zbędne. Х5 Retail Group, właściciel sieci supermarketów spożywczych (m.in. Piąteczka, Karuzela i Skrzyżowanie) będzie bronił w ten sposób klientów przed... samymi ochroniarzami.

Jak podaje rosyjska agencja Interfax, detalista zdecydował się na taki krok z powodu przekroczeń ze strony pilnujących porządku ochroniarzy.

Po kilku konfliktach z klientami sklepów X5 zaostrzyła kryteria współpracy z firmami zapewniającymi ochronę obiektów. Spółka negatywnie ocenia poważne naruszenia praw konsumentów. W przypadku udokumentowanych uchybień rozwiązuje kontrakty z kontrahentami na świadczenie usług ochroniarskich” - poinformował Х5 Retail Group.

Chodzi o to, że rosyjska policja prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie pobicia i okradzenia przez ochroniarzy klientów marketów należących do spółki.

W związku z tą sytuacją, niekorzystnej dla wizerunku rosyjskiego giganta, w ciągu najbliższych lat grupa zrezygnuje z tradycyjnej ochrony hal handlowych na rzecz automatycznych systemów ochrony i monitoringu. W tej chwili sieć współpracuje ze 130 firmami ochroniarskimi.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram