Przyszłościowe branże

Data dodania: 28 grudnia 2017
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Handel, gastronomia i usługi przyspieszą

Tempo wzrostu konsumpcji w Polsce nie zmaleje. Zyska na tym cała gospodarka, a szczególnie handel, gastronomia i usługi. 

Konsumpcja prywatna osiągnęła w 2017 roku wzrost na poziomie 5 proc. w skali roku. Poziom ten może zostać utrzymany w 2018 roku - wynika z raportu Banku Zachodniego WBK.

Według analityków, wysoka konsumpcja została utrzymana pomimo spadku dynamiki dochodów realnych, a także dzięki programowi Rodzina 500+ i mniejszej tendencji do oszczędzania.

Eksperci pozytywnie oceniają ten program nie tylko pod względem gospodarczym, ale również pod względem poprawy nastrojów gospodarstw domowych. Pieniądze są traktowane jako stabilne źródło dochodów, dzięki czemu wzrosła tendencja do bieżącego wydatkowania środków.

W przyszłym roku spodziewany jest dalszy wzrost dochodów gospodarstw domowych, co skłoniłoby Polaków do jeszcze większych wydatków. - Zapewnią to zakładane przez nas znaczne podwyżki wynagrodzeń i wzrost funduszu rent i emerytur – podają analitycy BZ WBK.

Jak szacuje Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych, gastronomia to największa branża pod względem działających sieci franczyzowych. W  2017 roku w tym sektorze gospodarki funkcjonowało około 110 konceptów rozwijających się w oparciu o franczyzę.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram