W tej branży jest kolejka chętnych do działania

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: CUK Ubezpieczenia

W kolejce chętnych do otwarcia własnej multiagencji ubezpieczeniowej czeka kilkunastu zaakceptowanych kandydatów na partnerów. W tym roku ogólnopolska sieć agencji przekroczy liczbę 200 placówek i umocni się na pozycji jednego z liderów branży.

Obecnie multiagencja CUK Ubezpieczenia posiada już ponad 190 placówek, w tym 139 partnerskich i ponad 50 własnych. W pierwszym półroczu 2015 roku toruńska firma otworzyła w sumie 23 nowe oddziały na terenie całego kraju. Multiagencja sprzedaje ubezpieczenia 30 Towarzystw Ubezpieczeniowych w ponad 150 miastach. Pierwsze półroczne stało pod znakiem ekspansji. Aktualnie w kolejce do otwarcia czeka kolejnych kilkunastu zaakceptowanych kandydatów na partnerów. W tym roku na pewno przekroczymy liczbę 200 placówek i umocnimy się na pozycji lidera branży. Naszym strategicznym celem jest dotarcie do mieszkańców wszystkich powiatów w Polsce i co za tym idzie, naturalne zwiększenie udziału w rynku – mówi Jacek Byliński,  prezes zarządu CUK Ubezpieczenia.

Większość placówek CUK powstała w tym roku w województwie łódzkim i wielkopolskim. Otworzono także przedstawicielstwa w województwach śląskim, dolnośląskim, mazowieckim i lubelskim. Nowością są tzw. wyspy sprzedażowe w centrach handlowych, które zostały otwarte w Gdyni i Bydgoszczy.
CUK Ubezpieczenia skupia się nie tylko na rozwoju sieci partnerskiej w wielkich ośrodkach miejskich, chociaż w tych również powstają placówki partnerskie, np. w Lublinie, czy w Warszawie, ale także rozwija sieć w niewielkich miejscowościach. W tym roku firma otworzyła 10 oddziałów partnerskich w miastach o liczbie mieszkańców od 6 do 30 tys., takich jak Rawa Mazowiecka, Polkowice, Koluszki czy Luboń.

Średnie i mniejsze miejscowości to nadal dla branży ubezpieczeniowej obszar, który posiada bardzo wysoki potencjał biznesowy – dodaje Monika Grabowska, dyrektor rozwoju sieci zewnętrznej. Z naszych obserwacji jasno wynika, że multiagencje stały się bardzo atrakcyjnym pomysłem na biznes w małych miejscowościach.

W tym roku multiagencja CUK Ubezpieczenia udostępniła Parterom kolejne narzędzia usprawniające codzienną pracę i sprzedaż. Przede wszystkim CUK uruchomił Help Desk dedykowany wszystkim doradcom, którego celem jest udzielanie profesjonalnego bieżącego wsparcia merytorycznego i produktowego. Multiagencja wprowadziła także darmową pomoc prawną, czyli pakiet 5 porad prawnych dla klientów, którzy decydują się na zakup dowolnej rocznej polisy. Nawiązano również współpracę z najpopularniejszym w Polsce asystentem kierowców - aplikacją Yanosik.

Od początku sierpnia wszyscy użytkownicy aplikacji mają możliwość obliczenia składki najtańszego OC jedynie na podstawie skanu dowodu rejestracyjnego. Po obliczeniu składki kierowca może bezpośrednio skontaktować się z Infolinią CUK oraz otrzymuje informację o najbliższej placówce i dojeździe do niej. Z aplikacji korzysta 1,5 mln unikalnych użytkowników miesięcznie.

Obok tych rozwiązań wprowadziliśmy dla naszych partnerów także szeroko idące udogodnienia proceduralne i pakiety wsparcia. Warto tu wspomnieć chociażby o bez fakturowym rozliczaniu prowizji, co znacznie skraca czas jej wypłaty. Zapewniamy także szeroki wachlarz szkoleń, zarówno stacjonarnych, jak również poprzez platformę e-learningową. Partnerzy mogą rozwijać swoją wiedzę produktową oraz kompetencje w zakresie zarządzania – dodaje dyrektor rozwoju sieci zewnętrznej Monika Grabowska.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram