W Sokołowie Podlaskim otwarty został 11 sklep franczyzowy Grene. W grudniu jeszcze jedno otwarcie. 100-ny sklep sieci coraz bliżej.

Autor: Redakcja
Data dodania: 11 grudnia 2012
Kategoria:

grene_002Przygotowania do zimy, przeglądy, konserwacje i naprawy sprzętu, a także ... świąteczne prezenty to najważniejsze powody odwiedzin klientów sklepów Grene w grudniu. Tym razem marka Grene zawitała do Sokołowa Podlaskiego. W miejscowości tej otwarty bowiem został 11 sklep franczyzowy sieci specjalizującej się w technicznym zaopatrzeniu rolnictwa.

Sklep rolniczo – techniczny w Sokołowie Podlaskim to jednocześnie 97 sklep w sieci Grene, która przyrasta średnio o 1 sklep w miesiącu, nie zwalniając tempa nawet zimą. W roku 2012 otwarty zostanie jeszcze jeden sklep franczyzowy - w Słupsku, a kolejne otwarcia już od lutego 2013 roku. Tym samym na początku 2013 roku sieć liczyć będzie 100 placówek, co daje jej miano największej, specjalistycznej sieci sklepów rolniczo – technicznych w Polsce.
.
Sklep w Sokołowie Podlaskim otwarty został na terenie strefy przemysłowej miasta przy ulicy Tartacznej 4. Zalążkiem pomysłu na jego otwarcie była ... pasja rowerowa.
.
Impulsem powstania sklepu Grene w Sokołowie Podlaskim był niedzielny trening kolarski, który jest pasją moją i Andrzeja – mówi Sylwester Prętczyński – współwłaściciel franczyzowego sklepu Grene. Na 60 km treningu zauważyłem przydrożną reklamę sklepu rolniczo-technicznego GRENE, który znajduje się w Siemiatyczach. W tym momencie powstał impuls, który stał się motywem przewodnim do rozmowy z Andrzejem na temat uruchomienia sklepu w Sokołowie Podlaskim. Bardzo szybko zrodził się pomysł stworzenia wspólnego biznesu opartego na systemie franczyzowym.
.
Od pomysłu do realizacji upłynęło kilka miesięcy, bowiem lokal w którym otwarty został sklep wymagał głębokiej adaptacji budowalnej oraz przygotowania do profesjonalnej aranżacji wyposażenia oraz asortymentu, dzięki któremu każdy z klientów znajdzie w nim szybko to czego szuka. Na przeszkodzie do otwarcia nie stanęła jednak zima, tradycyjnie słabszy okres w branży rolniczej, ponieważ w sklepach Grene w tym okresie z powodzeniem sprzedają się oprócz artkułów technicznych, dla potrzeb przeglądów i remontów sprzętu, oryginalna odzież i bielizna termo aktywna Grene, a także zabawki – będące odwzorowaniem z dużą precyzją i dokładnością najbardziej popularnych maszyn i sprzętu rolniczy – jako idealny prezent pod choinkę.
.
Z roku na rok notujemy coraz większy wzrost sprzedaży artykułów odzieżowych, zabawek, a także zestawów narzędzi, które kupowane są przez naszych klientów, jako prezenty gwiazdkowe dla najbliższych. Niezmiernie cieszy nas ten fakt, ponieważ taka formuła pozwala nam jeszcze lepiej wypełniać misję sklepu pierwszego wyboru dla rolnika – mówi Jarosław Łuczak – Szef Działu Rozwoju Sieci Grene Sp. z o.o.
.
Poniżej przedstawiamy sylwetki naszych nowych Franczyzobiorców, którzy prowadzą sklep franczyzowy w Sokołowie Podlaskim
.
Andrzej Dobrowolski - współwłaściciel
Znam bardzo dobrze problematykę związana z dostępnością części maszyn i urządzeń zagranicznych. Posiadam ponad dwunastoletnie doświadczenie zdobyte w różnych firmach stricte związanych z rolnictwem. Moja przygoda z branżą zaczęła się od wczesnych lat dzieciństwa. W wieku 4 lat pierwszy raz samodzielnie kierowałem C3603P w asyście rodziców. Z wiekiem moja ciekawość do maszyn i urządzeń nabierała rozpędu. Kolejnym etapem było wybranie szkoły o profilu mechanicznym. Części poznawałem od podstaw zaczynając pracę przy produkcji kół do montażu w skrzyniach biegów do ciągników. Następnie pojąłem pracę w lokalnej firmie o profilu rolniczym. Od 2009 r. Prowadzę własną firmę ściśle związaną z mechaniką. Postanowiłem związać się Grene, bo to silna, rozpoznawalna marka, dzięki której łącząc moje doświadczenie będziemy w stanie zaoferować najbardziej nawet skomplikowane rozwiązania techniczne dla naszych klientów z branży rolniczej, jak i przemysłowej.
.
Sylwester Prętczyński - współwłaściciel
Urodziłem się na wsi pod Kaliszem w województwie wielkopolskim. Urok osobisty mojej żony był przyczyną osiedlenia się na ziemi sokołowskiej. Od 1998 r. prowadzę firmę handlową w naszym mieście. Tu też odkryłem moją pasję kolarską, która stała się przyczyną powstania wspólnego pomysłu naszego biznesu. Wiosną bieżącego roku spotkaliśmy się z przedstawicielem firmy Grene, który zapoznał nas z koncepcją systemu franczyzowego. Dalsze koleje losu potoczyły się bardzo szybko. Odwiedziliśmy główną siedzibę firmy Grene w Modle Królewskiej gdzie podpisaliśmy umowę. Po ukończeniu procesu adaptacji lokalu i ustawieniu regałów i asortymentu miały w miejsce intensywne i ciekawe szkolenia związane z  zarządzaniem i organizacją naszego sklepu. Wszystkie nasze działania zostały ukierunkowane aby wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom lokalnego rolnika i przedsiębiorcy.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram