W segmencie ekoproduktów rośnie kolejna sieć

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Na rynek produktów ekologicznych weszła kolejna sieć sklepów, która nie wyklucza rozwoju w systemie partnerskim.

Polski rynek produktów ekologicznych wyceniany jest na około 600-650 mln złotych. Mimo 20-proc. wzrostu jego udział w całym ryku spożywczym to zaledwie 0,3%.

Producenci ekożywności prognozują wzrost popytu na swoje produkty i spodziewają się dynamicznego rozwoju tego segmentu rynku w kolejnych latach. Już teraz co dziesiąty Polak regularnie kupuje żywność ekologiczną.

Szacuje się, że w 2016 roku rynek może osiągnąć wartość miliarda złotych. O eko-klienta walczą przede wszystkim sklepy specjalistyczne. Do tej pory jedną z najbardziej znanych marek była Organic Farma Zdrowia, pod którą działa około 40 jednostek handlowych, w tym sklep internetowy. Firma wierzy w potencjał modelu biznesowego opartego o franszyzę. W strategii spółki na lata 2015-2020 jest wpisana rozbudowa sieci obiektów poprzez otwarcie sklepów partnerskich.

Potencjał tego segmentu rynku wyczuwają też inne firmy, wśród których jest sieć Ekozakupy.pl - ta marka jest obecnie na etapie rozwoju sieci sklepów stacjonarnych.

W chwili obecnej posiadamy 4 sklepy własne w Bydgoszczy, jeden jest w trakcie przeprowadzki z osiedlowego sklepu do centrum handlowego na rogu ulic Wojska Polskiego i Ku Wiatrakom – mówi nam Dariusz Aranowski, członek zarządu spółki Attyla z portfela Grupy Kapitałowej Immobile zarządzającej siecią Ekozakupy.pl.

Firma zastanawia się też nad uruchomieniem oferty franczyzy. Jednak - jak podkreśla jej przedstawiciel - musi najpierw wzmocnić własny kanał sprzedaży.

Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy jeszcze gotowi do podpisywania umów franczyzowych, ponieważ jesteśmy zbyt młodą siecią, żeby wskazać potencjalnym franczyzobiorcom właściwą drogę. Pracujemy nad docelowym kształtem naszych sklepów i wiemy dokąd zmierzamy. W kolejnym roku planujemy otwieranie kolejnych sklepów w innych miastach. Nie wykluczamy, że w przyszłości podpiszemy umowy franczyzowe – kontynuuje Dariusz Aranowski.

Ekozakupy.pl to start-up, który swoją działalność operacyjną rozpoczął w połowie roku 2014, otwierając sklepy stacjonarne sieci oraz sklep internetowy. Sklepy marki Ekozakupy.pl oferują zdrową żywność, naturalne kosmetyki oraz ekologiczne artykuły drogeryjne.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram