W Polsce kanapki, w Rosji kawa

Data dodania: 29 grudnia 2016
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: A-Cafe', Rosnieft
Rosnieft planuje, że w ciągu najbliższych trzech lat uruchomienia około 50 kawiarni A-Cafe'.

Polacy mają na stacjach paliw franczyzowe bary kanapkowe, Rosjanie – kawiarnie.

Franczyzowe lokale gastronomiczne na stacjach paliw to ogólny trend, który jest widoczny nie tylko w Polsce, ale i na rynku naszego sąsiada – Rosji.

Jak informowaliśmy, pod koniec listopada br. w Polsce zostały otwarte trzy restauracje franczyzowej sieci barów kanapkowych SUBWAY na stacji paliw LOTOS. W ciągu ostatnich 12 miesięcy LOTOS otworzył już dziesięć restauracji SUBWAY na stacjach paliw. Do końca drugiego kwartału 2017 roku koncern zamierza podwoić liczbę barów.

Natomiast w Rosji, została uruchomiona franczyza sieci kawiarnianej A-Cafe'. Serwis Buybrand.ru podaje, że franczyzowe lokale będą działać na stacjach paliwowego giganta Rosnieft. Pierwsza kawiarnia na licencji została otwarta w grudniu tego roku na jednej z moskiewskich stacji paliw.

Planuje się, że do końca tego roku w stolicy Rosji będzie działać co najmniej 5 franczyzowych kawiarni A-Cafe'. Operator sieci to spółka córka firmy HMSHost International B. V.-  Autogrill, która jest operatorem sieci punktów gastronomicznych zlokalizowanych na stacjach paliw w 30 krajach. Rosnieft planuje, że w ciągu najbliższych trzech lat uruchomienia około 50 kawiarni A-Cafe'.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram