W marcu startuje bank dla mikro i małych firm

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 lutego 2010
Kategoria:

FM_Bank_-_logoFM Bank dostał zgodę od Komisji Nadzoru Finansowego na rozpoczęcie działalności operacyjnej. Na początku będzie miał 60 placówek w 44 miastach, a jego oferta kredytowa będzie dedykowana wyłącznie mikro i małym firmom.

- Najmniejsze przedsiębiorstwa, mimo iż stymulują rozwój całej gospodarki, są nadal zaniedbywane na wielu polach, w tym także przez rynek usług finansowych. Dlatego naszą ofertę kredytów oraz procedury ich przyznawania ustaliliśmy tak, by umożliwić mikro i małym firmom uzyskanie kredytu niezbędnego do ich dalszego rozwoju – powiedział Henryk Pietraszkiewicz, prezes FM Banku.

Nowością na rynku, którą wprowadzi FM Bank, będzie system weryfikacji kredytowej stworzony z myślą o ułatwieniu mikro i małym firmom dostępu do środków finansowych. Jest to autorski pomysł banku, który opiera się na własnym scoringu, weryfikacji biznes planu przez bankowego doradcę oraz wizycie w siedzibie klienta. Uproszczona procedura pozwala na wydanie wstępnej decyzji kredytowej  w ciągu kilku minut.

W FM Banku dostępnych będzie 5 rodzajów kredytów, każdy przygotowany z myślą o innych potrzebach mikro i małych firm: FM Biznes Kredyt (i jego wariant FM Kredyt Partnerski – dla stałych klientów) na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej, FM Kredyt Promocyjny na refinansowanie pożyczki w Funduszu Mikro, FM Kredyt Odnawialny w firmowym rachunku bieżącym, a także FM Kredyt Inwestycyjny na zwiększanie majątku i rozwój firmy. Niestety bank nie ma w ofercie kredytów dla firm dopiero rozpoczynających działalność. Aby się ubiegać o finansowanie ze strony FM Banku, trzeba mieć za sobą przynajmniej 12 miesięcy funkcjonowania, a w przypadku kredytu inwestycyjnego (od 100 tys. zł) minimum 36 miesięcy.

Głównym założeniem, którym kierowali się eksperci FM Banku przy konstruowaniu ostatecznej propozycji dla klientów, było zapewnienie łatwego dostępu do finansowania i zagwarantowanie niskich kosztów prowadzenia rachunków. Jest to zgodne z wynikami badania preferencji potencjalnych klientów, jakie FM Bank przeprowadził na grupie ponad  2000 przedsiębiorców z sektora mikro i małych firm. Bank będzie oferował pełen pakiet produktów bankowych, w tym: rachunki bieżące, rachunki walutowe, karty kredytowe, rozbudowaną ofertę kredytową i depozytową oraz gwarancje bankowe. Dopełnieniem oferty będzie indywidualne doradztwo i obsługa oraz pakiet usług assistance. Usługi kredytowe będą dostępne wyłącznie dla sektora mikro i małych firm. Z oferty depozytowej będzie natomiast mógł skorzystać każdy klient rynku bankowego.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram