W kryzysie włosy też rosną

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 listopada 2012
Kategoria:
Affinage Salon Professional

Firma Affinage Salon Professional zajmuje się dystrybucją profesjonalnych kosmetyków do salonów fryzjerskich oraz szkół fryzjerskich. Oddziały Affinage Salon Professional nie muszą dysponować lokalem.

Wszystkie produkty pochodzą z Anglii i nie są dostępne w sprzedaży detalicznej ani internetowej. Można je dostać jedynie od dystrybutorów lokalnych sieci. W przyszłym roku firma, za pomocą rozwoju oferty handlowej i przy pomocy oddziałów franczyzowych, chce dotrzeć do klientów ze średniej i wyższej półki cenowej na terenie całego kraju.

Obecnie poszukujemy franczyzobiorców na terenie województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Oczywiście najciekawszym jest oddział zachodniopomorski ponieważ jest prowadzony przez nas osobiście, i jest mocno rozwinięty, jednak w sytuacji tak szybkiego rozwoju sieci chcemy go odstąpić i przenieść siedzibę firmy w centralną Polskę – mówi Dominika Bączkiewicz, właścicielka firmy.

Dystrybucja Affinage opiera się na bezpośrednim dostarczaniu kosmetyków do salonów fryzjerskich przy pomocy przedstawicieli handlowych. Sam franczyzobiorca nie musi mieszkać w miejscu, gdzie będzie prowadził dystrybucję, może nim zarządzać na odległość. Nie potrzebny jest również lokal, a jedynie małe biuro, które może znajdować się we własnym domu. Najważniejszym elementem tego typu działalności jest odpowiedni stan magazynowy, właściwa ilość doradców handlowych i zachowanie płynności towarowej. Średni koszt wejścia w biznes to kwota od 30 tys. zł. na 1 zatrudnionego doradcę handlowego franczyzobiorcy. Opłata wstępna kosztuje tys. zł., Sieć pobiera również opłatę stałą w wysokości 2 tys. zł.,

Rynek profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich uważam za zieloną wyspę. Nie odczuwamy kryzysu, a wręcz przeciwnie stały wzrost sprzedaży. Włosy zawsze rosną, bez względu na stan ekonomiczny kraju a kobiety zawsze chcą wyglądać pięknie. W mojej opinii nawet jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Wystarczy spojrzeć na wielkość przyrostu samych salonów urody w ostatnich latach. Nasz system franczyzowy to sprawdzony biznes ze sprawdzonym know-how, a co najważniejsze z wysoką stopą zysku i szybkim zwrotem poniesionej inwestycji – dodaje Dominika Bączkiewicz.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram