W Europie i USA powstanie wielka sieć handlowa

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 czerwca 2015
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Holenderski Ahold NV i belgijska grupa Delhaize łączą siły.

Dwie sieci handlowe działające w branży artykułów spożywczych łączą siły w obronie przed dyskontami. Fuzja tych graczy stworzy jednego z największych detalistów na europejskim i amerykańskim rynku.

Jak informuje serwis wsj.com, holenderski Ahold NV i belgijska grupa Delhaize zdecydowały się na połączenie sił. Dzięki fuzji dwaj średniej wielkości operatorzy detaliczni stworzą jedną z największych sieci handlowych w USA i Europie z około 54 mld euro w rocznej sprzedaży.

Holenderski Ahold zarządza sieciami Stop&Shop i Giant oraz e-sklepem Peapod. Natomiast belgijska sieć Delhaize ma w swoim portfelu marki Food Lion i Hannaford. Choć obaj operatorzy pochodzą z Europy, aż 60% swojej sprzedaży generują na rynku amerykańskim – ich sklepy działają głównie wzdłuż wschodniego wybrzeża USA.

Według analityków, połączenie Ahold i Delhaize wzmocni pozycję dwóch firm w walce z konkurencją jaką stwarzają sieci dyskontowe, takie jak Lidl i Aldi. Ponadto, pozwoli na znaczne oszczędności sięgające 500 mln euro rocznie. Nowa firma pod nazwą Ahold Delhaize będzie miała ponad 6,5 tys. sklepów. 

 

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram