W branży alkoholowej przybywa sklepów franczyzowych

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Sklep Al.Capone - Specjaliści od Alkoholu

Do końca tego roku specjalistyczna sieć sklepów działających w branży alkoholowej będzie mieć 8 sklepów franczyzowych.

Regionalna sieć sklepów Al.Capone - Specjaliści od Alkoholu, która ma obecnie 11 własnych sklepów i 7 franczyzowych, otworzy kolejny zarządzany przez franczyzobiorcę. Jego otwarcie jest zaplanowane na 9 grudnia br.

W 2016 roku franczyza będzie miała kluczowe znaczenie dla rozwoju sieci Al.Capone. Na etapie wdrażania na terenie małopolski i podkarpacia jest już na chwilę obecną kilka nowych lokalizacji, więc kolejny rok przyniesie z pewnością poszerzenie sieci o kilkanaście nowych placówek – mówi nam Maciej Gubernat, dyrektor ds. rozwoju rynku Al.Capone - Specjaliści od Alkoholu.

Teren działalności marki to województwa małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Sieć zawdzięcza swój dynamiczny rozwój bogatemu asortymentowi, konkurencyjnym cenom, profesjonalnej obsłudze oraz swoistemu klimatowi sklepów. Minimalna kwota inwestycji w ten koncept wynosi 150 tys. zł. Tych środków powinno wystarczyć na wyposażenie i pierwsze zatowarowanie (kwota jest uzależniona od wielkości sklepu i stanu lokalu). Z kolei opłata wstępna za przystąpienie do sieci wynosi 20 tys. zł netto (zawiera pakiet startowy, a w tym: wizualizacja zewnętrzna, projekt wnętrza, oprogramowanie, odzież firmowa, pakiet szkoleń).

Trzonem i głównym fundamentem sieci sklepów Al. Capone jest powstała w 2005 roku firma zajmująca się sprzedażą alkoholu, która od początku 2013 roku funkcjonuje jako Al. Capone s.c. Twórcą sieci jest Sławomir Skowron związany z branżą handlową od kilkunastu lat, który pracował m.in. na stanowisku dyrektora handlowego dużej spółki zajmującej się dystrybucją piwa.

Rok 2005 to otwarcie pierwszego sklepu z alkoholem, zlokalizowanego w Żabnie. Umiejętne zarządzanie skutkuje w późniejszym czasie otwarciem kolejnego punktu, tym razem w Tarnowie-Mościcach. W sierpniu 2010 roku zostaje otwarty sklep w Tarnowie przy ulicy Mościckiego, wtedy to też rodzi się idea powstania nowej marki – Al. Capone - Specjaliści od alkoholu. Od dwóch lat marka rozwija się we franczyzie.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram