W Atlanticu przeważa franczyza klasyczna

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 października 2010
Kategoria:
Atlantic_PlonskWiększość franczyzobiorców zdecydowało się na zakup bielizny od producenta. Jednak osoby dołączające do sieci w ostatnim czasie coraz częściej wybierają depozyt.

- Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy otworzyliśmy 6 nowych salonów depozytowych w Polsce: w Biłgoraju, Mławie, Płońsku, Żyrardowie, Chrzanowie oraz Krośnie. Zdarza się też, że franczyzobiorcy zmieniają model systemu franczyzowego na bardziej dla siebie korzystny, przechodząc z franczyzy klasycznej na depozytową - mówi Renata Dudzik, kierownik sprzedaż ds. rozwoju franczyzy w firmie Atlantic.

Atlantic rozwija się poprzez franczyzę od 10 lat, a od dwóch udostępnia system depozytowy, polegający na tym, że towar pozostaje własnością sieci, a franczyzobiorca otrzymuje prowizję od sprzedaży. W sieci wciąż jednak dominuje franczyza klasyczna - w tej formule działa 71 salonów w Polsce. Depozyt obowiązuje w 13 placówkach. Atlantic ma także 32 sklepy własne oraz 6 outletów.

Uruchomienie placówki w formule franczyzy klasycznej jest ponaddwukrotnie droższe. Samo wyposażenie salonu, wystarczające do podjęcia współpracy depozytowej, to koszt ok. 35-50 tys. zł. Na zatowarowanie - przy wyborze franczyzy klasycznej - trzeba przeznaczyć dodatkowo o w granicach 40-60 tys. zł.

Mimo już dość mocno rozbudowanej sieci Atlantic planuje dalszy rozwój. - Ważne są dla nas wszystkie regiony Polski, przy szczególnym nacisku na województwa, w których tych salonów jest najmniej, czyli woj. dolnośląskie, kujawsko-pomorskie oraz łódzkie - podkreśla Renata Dudzik.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram