Vox realizuje strategię rozwoju sieci salonów

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 sierpnia 2009
Kategoria:
sklad_budowlany.jpg

sklad_budowlany.jpg Meble VOX są obecne na polskim rynku od 19 lat i należą do grupy czołowych polskich producentów mebli. Sieć liczy 180 salonów. Równie dobrze radzi sobie uruchomiona w 1997 roku sieć Majster, która liczy obecnie 60 sklepów.

Pierwsze licencje firma sprzedała w czerwcu 2000 roku. Obecnie Składy budowlane VOX współpracują z 24 partnerami posiadającymi łącznie 30 składów działających w oparciu o licencję franczyzową. W 2007 roku uruchomiona została kolejna sieć sklepów franczyzowych z drzwiami, panelami podłogowymi oraz materiałami wykończeniowymi dla domu działającą pod marką Majster. W sieci tej na dzień dzisiejszy nie ma placówek własnych. - Założyliśmy, że jest to pomysł dla partnerów handlowych, którzy chcą ściśle współpracować z VOX na określonych zasadach zawartych w Umowie Partnerskiej. Na dzień dzisiejszy pod logiem Majster działa 60 sklepów, a do końca sierpnia planujemy otworzyć 10 kolejnych - powiedział Pełnomocnik zarządu ds. Sieci Majster Arkadiusz Palus. Jeszcze w wakacje powstaną duże punkty w Radomiu, Sochaczewie, Kołobrzegu, Trzemesznie, Nowym Sączu czy Drawsku Pomorskim. Większość tych punktów na ekspozycji będzie miała ponad 40 szt. drzwi, natomiast największym będzie Radom, który będzie mógł klientom zaprezentować ekspozycje przekraczającą 110 szt. drzwi.

Terenem działania sieci składów franczyzowych, jak i sklepów Majster, jest cała Polska. Siostrzana firma Meble VOX również z sukcesem rozwija sprawnie działająca sieć składająca się z 130 salonów firmowych w kraju i 50 za granicą. Partnerzy franczyzowi mogą liczyć na fachowe doradztwo oraz szereg udogodnień, mających istotny wpływ na poprawę efektywności i obniżenie kosztów bieżącej działalności. W pakiecie franczyzowym partner handlowy otrzymuje: zewnętrzne oznaczenie sieciowego punktu sprzedaży, budowę całości ekspozycji z VOX, oznaczenie wewnętrzne sklepu - ( wszystkie tablice, etykiety), wsparcie marketingowe, szkolenia w VOX, opiekę handlową z ramienia VOX.

Podstawą działalnością Składów budowlanych VOX jest sprzedaż hurtowa i detaliczna drzwi, paneli podłogowych, podłóg drewnianych i materiałów z nimi komplementarnych (listwy, klamki itp.). Spółka posiada także bardzo bogatą i atrakcyjną ofertę wyrobów płytowych drewnopochodnych (OSB, sklejka, płyta wiórowa itp.). Uzupełnieniem naszej oferty jest szeroka gama materiałów ogólnobudowlanych (płyta g-k, wełna mineralna, styropian, cegła itp.). Oprócz działalności handlowej firma oferuje klientom usługi doradztwa projektowego i materiałowego oraz dowóz i montaż zakupionych w składach drzwi i podłóg.

W branży budowlanej na rozwój przez franczyzę zdecydowały się także m.in.: Bel-pol i PSB

FwP, 26 sierpnia 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram