Vilamarché: Nowy koncept grupy Muszkieterów

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 maja 2013
Kategoria:

Grupa Muszkieterów planuje wprowadzić do Polski rozwiązanie, które z powodzeniem funkcjonuje na rynkach zachodnioeuropejskich sieci, głównie we Francji i Portugalii. 

Chodzi o koncept Vilamarche, który polega na zgrupowaniu pod jednym dachem placówek trzech różnych formatów: supermarketu spożywczego - Intermarché, ogrodowo-dekoracyjnego - Bricomarché oraz narzędziowego - Roady. W ramach projektu mogą funkcjonować też inne punkty usługowe, np. fryzjer, restauracja, pralnia czy szewc. 
Nowe placówki grupy Muszkieterów byłyby zlokalizowane przy trasach dojazdowych do dużych miast lub przy ważnych węzłach komunikacyjnych. Namiastką Vilamarché na polskim rynku są już tzw. Rynki Muszkieterów – obecnie działa kilka takich placówek, m. in. w Nisku.

Grupa Muszkieterów w Polsce posiada obecnie 181 sklepów Intermarche i prawie 90 Bricomarche. Sieci rozwijają się za pomocą franczyzy. Aby dołączyć do grupy Muszkieterów, trzeba dysponować kwotą min. 400 tys. zł. oraz pomyślnie zakończyć 6-miesięcznie szkolenie. Spółka nie pobiera opłaty licencyjnej – koszt przystąpienia do sieci jest wkładem do własnego przedsiębiorstwa. Po dwóch latach prowadzenia własnego biznesu, każdy przedsiębiorca może stać się członkiem spółki cywilnej Muszkieterów z siedzibą we Francji i tym samym stać się współwłaścicielem majątku grupy.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram