Victoria Wejchert chce mieć 20 lokali Friends

Data dodania: 13 stycznia 2014
Kategoria:
Friends

Friends to nowa sieć gastronomiczna, założona przez Fundusz Inwestycyjny Capital36. Będzie nią zarządzać Victoria Wejchert. Do końca 2015 roku przewiduje otwarcie 20 lokali w Warszawie. Punkty Friends znajdować się będą w popularnych lokalizacjach biurowych i komunikacyjnych, centrach handlowych czy stacjach metra.

Większościowym właścicielem sieci jest Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych Capital36. Fundusz zarządza aktywami o wartości 300 – 350 mln zł. Inwestuje je m.in. w branży spożywczej, rolnej oraz w sektorze usług specjalistycznych na przykład medycznych.

Projekt Friends wpisuje się w strategię inwestycyjną Capital36. Zakłada ona angażowanie się funduszu nie tylko w przedsięwzięcia na etapie rozwoju czy ekspansji. Interesują nas również start-upy, mające potencjał do stabilnego wzrostu. Na polskim rynku gastronomicznym najlepiej radzą sobie restauracje sieciowe. Naturalnie osiągnięcie efektu skali to przedsięwzięcie rozłożone w czasie, ale planujemy inwestycje w perspektywie dłuższej niż klasyczne fundusze PE czy VC – mówi Victoria Wejchert.

Victoria Wejchert będzie zarządzać siecią we współpracy ze swoimi wspólnikami Ireneuszem Ozgą i Andrzejem Rosińskim oraz z menedżerami doświadczonymi w rozwoju projektów z branży gastronomicznej, a także sektora usług dla klientów indywidualnych.

Pierwszy lokal Friends mieści się przy ulicy Śliskiej 10 przy Rondzie ONZ w Warszawie obok biurowców Rondo 1 i Warsaw Financial Centre. Kolejne, powstawać będą w pobliżu skupisk biurowych, a także przy głównych punktach komunikacyjnych w Warszawie. Drugi lokal otworzy się w styczniu przy stacji metra Wawrzyszew.

Na razie nie wiadomo nic o tym, by sieć miała rozwijać się w systemie franczyzowym. To jednak ciekawy koncept, który może nieco zamieszać na rynku. Dobrym pomysłem jest rozwój sieci w ruchliwych punktach stolicy. To doskonały test tego biznesu i wprowadzanie ewentualnych zmian. Trzeba jednak przyznać, że pomysłów tego typu było w ostatnich latach już kilka i nie odniosły sukcesu.

Nie wiesz która franczyza będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Zobacz nasz katalog franczyz i wybór stanie się prosty.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design