Urlopy.pl otwierają nowe biura

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 maja 2011
Kategoria:
Urlopy_fotoNotowana na giełdzie spółka przyciąga partnerów. Od początku roku podpisała 6 umów franczyzowych. Co jej wyniki mówią o koniunkturze w branży turystycznej?

Sprzedaż wycieczek w pierwszym kwartale nie dopisała. Są jednak spore szanse na to, że znacznie lepsze pod tym względem okażą się nadchodzące miesiące.

- Dla całej branży turystycznej pierwszy kwartał roku upływa zwykle pod znakiem zmniejszonej aktywności i oczekiwania na pełnię sezonu. W tym roku sytuacja branży była jeszcze bardziej skomplikowana, bowiem pojawiły się pewne kłopoty wynikające z kryzysu w Tunezji i Egipcie, w związku z czym spółka odczuła mniejszy popyt na zagraniczne wycieczki do Afryki Północnej. Jednakże sytuacja gospodarcza naszego kraju może mieć również wpływ na spadek popularności zagranicznych wycieczek. Słaby złoty i ogólny wzrost cen nie sprzyjają wydatkom na wypoczynek. Część turystów, którzy planują w tym roku wybrać się za granicę, chcą dokonać zakupu w ostatniej chwili. Spółka oczekuje, że popyt na zagraniczne wycieczki będzie większy przed wakacjami - poinformował zarząd spółki w raporcie za I kwartał 2011 roku.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy Urlopy.pl pośredniczyły w sprzedaży wycieczek za 4,8 mln zł. To o 5 proc. mniej niż przed rokiem. Przychody spółki (prowizja za sprzedane wyjazdy) wyniosły ok. 219 tys. zł. Niestety spółce nie udało się wypracować w tym okresie zysku.

Kwiecień przyniósł już jednak wyraźną poprawę nastrojów klientów i sytuacji na rynku. Tylko w tym jednym miesiącu sprzedaż imprez turystyczny była wyższa niż w ciągu trzech pierwszych i osiągnęła wartość ok. 5,4 mln zł. Urlopy.pl do sprzedaży wykorzystują zarówno biura stacjonarne, jak i internet. Tych pierwszych cały czas przybywa.

Urlopy.pl zapowiedziały, że w 2011 roku chcą uruchomić 8 nowych jednostek. Do tej pory ruszyło 5 biur (Rybnik, Kalisz, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski i Poznań), wszystkie nowo otwarte jednostki należą do franczyzobiorców. W ostatnich dniach dwie kolejne osoby zdecydowały się na podpisanie umowy ze spółką: Jacek Sawicki, który otworzy biuro w Siedlcach oraz firma Tele-Wind Beata Stachowiak, która przejmie biuro własne Urlopy.pl w Sosnowcu. Obecnie spółka ma 8 biur własnych i 9 franczyzowych. Urlopy.pl szacują koszty inwestycji w otwarcie punktu należącego do sieci na ok. 15 tys. zł.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram