Upadły spółki zależne Gino Rossi. Spółka zamknie nierentowne sklepy

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 czerwca 2009
Kategoria:
logo_gino_rossi.jpg
logo_gino_rossi.jpgPo fatalnych wynikach kwartalnych Gino Rossi wdraża program restrukturyzacyjny polegający głównie na obniżeniu kosztów: zamyka nierentowne sklepy i likwiduje spółki zależne.

Gino Rossi będzie ograniczał dostawy do odbiorców hurtowych, którzy opóźnili się z zapłatami za dostawy towarów w poprzednim sezonie, zlikwiduje spółki zależne nierokujące w najbliższym czasie nadziei na poprawę wyników oraz zamknie nierentowne lokalizacje. Uproszczona zostanie ponadto struktura organizacyjna; spółka nie wyklucza zwolnień.

Grupa Gino Rossi zanotowała w I kwartale 2009 roku przychody ze sprzedaży w wysokości 43,1 mln zł - o blisko 20 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Grupa zakończyła I kwartał 2009 roku stratą w wysokości 7 mln zł. W kwietniu spółki zależne GR, Lugano i Cosimo Martinelli, złożyły wnioski o upadłość.

Niemiecka spółka prawnicza Bethge. Ethge. Reimann. Stari złożyła wniosek o upadłość Lugano GmbH. Wniosek złożony został w imieniu zarządu Lugano w sądzie w Berlinie. Natomiast Zarząd Cosimo Martinelli Polandzłożył wniosek o upadłość w sądzie rejonowym w Warszawie.  

Stare polskie powiedzenie mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Czy Gino Rossi już leczy, czy jeszcze zapobiega skutkom kryzysu - trudno dziś powiedzieć. Ocenimy to po wynikach za drugi kwartał.

Agnieszka Grabuś, 9 czerwca 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram