Upadająca sieć gastronomiczna szuka inwestora

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 stycznia 2013
Kategoria:
955_american_chinese_food

955_american_chinese_food

Jeszcze niedawno American Chinese Food zapowiadał intensywny rozwój. Dziś posiada tylko jedną placówkę w Białymstoku. Wcześniej sieć opuściły lokale w Lublinie i Żukowie. 

Kłopoty American Chinese Food zaczęły się tuż po tym, jak firma sprzedała swojemu franczyzobiorcy restaurację-matkę przy ulicy Żelaznej w Warszawie. Zdaniem Marcina Pertkiewicza, specjalisty ds. rozwoju sieci American Chinese Food, nowy właściciel, swoim sposobem zarządzania, zepsuł markę.

Od kilku miesięcy w prasie branżowej pojawiają się ogłoszenia o sprzedaży całego konceptu. Jak dowiedzieliśmy się od Marcina Pertkiewicza, gdyby transakcję udało się sfinalizować, aktualny właściciel z chęcią pomoże potencjalnemu nabywcy w rozwoju sieci. Najpierw musi się jednak zgłosić inwestor. Jednak nawet jeżeli znajdzie się chętny do przejęcia upadającej sieci, to wątpliwe aby chciał przy jej dalszej budowie korzystać ze wsparcia zespołu, który doprowadził ją do obecnego stanu.

American Chinese Food rozwijał swoją sieć w oparciu o licencje sprzedawane franczyzobiorcom. Koszt przystosowania lokalu zamykał się w kwocie 80 tys. zł. Placówki otwierane były w bardzo szybkim tempie – chętnych do spróbowania swoich sił w biznesie gastronomicznym nie brakowało. Dziś w ramach AMCF działa tylko jeden punkt – w Białymstoku przy ulicy Upalnej. Serwowane przez lokal dania podawane są w charakterystycznych, znanych z amerykańskich filmów, tekturowych pudełkach.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram