UOKiK zgadza się na przejęcie sklepów prowadzonych przez Kefirek

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 lipca 2018
Kategoria:
Foto: SPAR Polska

SPAR wystąpił do UOKiK o zgodę na przejęcie swoich sklepów prowadzonych przez Kefirek. Urząd właśnie wydał zgodę.

Dotychczas sieć Kefirek poza własnymi marketami zarządzała 26 sklepami Spar w okolicach Krakowa i Rzeszowa. Kefirek w 2015 roku podpisał ze Sparem umowę franczyzową. Teraz to sieć Spar wchłonie swoje markety zarządzane przez Kefirka.

Spar Polska od 2010 roku jest częścią grupy kapitałowej Bać-Pol, której zawdzięcza dostosowaną do oczekiwań polskiego klienta i dobrze działającą dystrybucję. Bać-Pol to polska firma powstała w 1990 roku. Z kolei Spar to międzynarodowa sieć z siedzibą w Amsterdamie, której sklepy można znaleźć w całej Europie, niektórych krajach Afryki, Indiach i Chinach. To największa sieć sprzedaży detalicznej świata. Spar ma w Polsce już ponad 250 sklepów, ale zamierza w ciągu najbliższych kilkunastu lat osiągnąć liczbę 1000 placówek w formatach Supermarket, Eurospar i Spar Express.

Kefirek ma sklepy własne w Krakowie, Myślenicach i Kasince Małej. Pierwszy otwarty został w 1999 roku. Sklepy SPAR prowadził dotychczas w m.in. Rzeszowie czy Krakowie.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram