UOKiK bada przejęcie Merlina.pl przez Czerwoną Torebkę

Autor: Redakcja
Data dodania: 28 lutego 2013
Kategoria:
czerwona-torebkaFirma Czerwona Torebka podpisała list intencyjny dotyczący przejęcia sklepu internetowego Merlin.pl. Transakcję bada teraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dla Grupy Czerwona Torebka pozyskanie Merlin.pl, silnej i rozpoznawalnej marki w branży e-commerce oznacza istotne zwiększenie perspektyw rozwoju. Nowy podmiot w Grupie, który od lat znajduje się w czołówce e-sklepów o największej liczbie transakcji realizowanych wysyłkowo, znacząco zwiększy atrakcyjność pasaży Czerwonej Torebki. Jednocześnie jego obecność pozwoli na ograniczenie kosztów związanych z procesem komercjalizacji obiektów. Pasaże wzbogacą się także o przyciągającego klientów najemcę - e-sklep Merlin.pl ma bowiem ponad 2 miliony zarejestrowanych klientów i realizuje prawie 150 tysięcy zamówień miesięcznie.

Merlin.pl jest jednym z najstarszych polskich sklepów internetowych. Powstał w 1998 roku. Swoją działalność rozpoczął jako księgarnia, jednakże w ciągu kolejnych lat rozszerzył asortyment o zabawki, elektronikę użytkową, drobne RTV i AGD, kosmetyki, odzież oraz artykuły sportowe.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram