United Chicken powalczy o kierowców

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 listopada 2010
Kategoria:
fried_chickenSieć fast food wkrótce otworzy pierwszą restaurację typu drive in. Oferta United Chicken zbliżona jest do KFC, ale w odróżnieniu od tej drugiej marki dostępna jest dla polskich franczyzobiorców.

Pierwszy lokal United Chicken przygotowany specjalnie z myślą o kierowcach powstanie przy ul. Poznańskiej w Lesznie. Tak jak pozostałe restauracje pod tą marką będzie działał na zasadzie franczyzy. Inwestorem jest Grupa Camel, która tworzy tam nowoczesny kompleks obejmujący stację paliw (będzie działała pod szyldem Lotos), salon motocykowy Kawasaki oraz dwupoziomową restaurację działającą właśnie w ramach sieci United Chicken.

Będzie to już kolejna sieć fast food, która powalczy o względy kierowców. Działalność w formule drive in bardzo mocno rozwija zwłaszcza McDonald's, ale stawiają na nią także inne sieci jak np. KFC czy Subway.

United Chicken szykuje się także do dwóch kolejnych otwarć - w bytomskiej Galerii Agora oraz we Wrześni. Po uruchomieniu tych restauracji będzie mieć ich łącznie pięć. Dwie działają już bowiem w Koszalinie i Płocku. Jednocześnie w ostatnim czasie zniknęły z rynku lokale w Koninie (tam w ubiegłym roku został otwarty pierwszy United Chicken) oraz Kołobrzegu.

Specjalnością restauracji United Chicken jest marynowany i panierowany kurczak w specjalnie opracowanych oraz dobranych mieszankach przypraw. Serwują one również amerykańskie kanapki z chrupiącym kurczakiem, dodatkami i sosami, a także sałatki, desery oraz kawę. Szacunkowy koszt uruchomienia takiej restauracji to ok. 350 tys. zł + adaptacja lokalu.

Bezpośrednią konkurencją United Chicken jest dużo bardziej znana sieć KFC, licząca w naszym kraju już ponad sto lokalizacji. Masterfranczyzobiorcą tego amerykańskiego konceptu w Polsce jest AmRest, który jednak nie sprzedaje u nas licencji pojedynczym inwestorom.

Właścicielem marki oraz franczyzodawcą konceptu United Chicken jest poznańska firma Lorien Foodservice istniejąca od 1996 r. Podstawą jej działalności jest dostarczanie rozwiązań w zakresie przygotowania i dystrybucji posiłków oraz projektowania i wyposażenia obiektów gastronomicznych. W 2009 r. firma wyszła na rynek z ofertą franczyzową United Chicken.

JCB

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram