Unikalny projekt dla inwestorów na 20-lecie pralni 5àsec w Polsce

Data dodania: 1 marca 2019
Kategoria:
Foto: Unikalny projekt dla inwestorów na 20-lecie pralni 5àsec w Polsce

Przejmij od sieci działającą od lat na rynku pralnię i zarabiaj od pierwszego dnia twojego nowego biznesu.

W tym roku sieć profesjonalnych pralni 5aSec obchodzi 20-lecie swego istnienia w Polsce. 5àsec jest światowym liderem na rynku pralniczym i największą w Polsce siecią profesjonalnych pralni. Sieć jest obecna w 31 krajach i na 4 kontynentach, gdzie funkcjonuje blisko 2.000 pralni.

Pierwsza pralnia została otwarta w 1968 roku w Marsylii, w południowej Francji, a jej założycielem był Roger Chavanon. Okazało się, że pomysł był „strzałem w dziesiątkę” i zapoczątkował szybki rozwój sieci. W 1973 roku 5aSec liczył już 150 placówek i działał również w Szwajcarii oraz Belgii. W 1985 roku firma przejęła pralnie swojego głównego konkurenta Pressig Xpress, a następnie weszła do Hiszpanii i Luksemburga. W latach 90-tych uruchomiono nowe placówki również w Grecji, Portugalii, Brazylii, Argentynie, Singapurze, na Cyprze i w Kongo.

W 1999 roku firma EBS uruchomiła pierwszą pralnię pod szyldem 5aSec w Polsce, w centrum handlowym Dąbrówka w Katowicach.

Na początku XXI wieku sieć 5aSec kontynuowała ekspansję w Europie, otwierając swe placówki na Węgrzech, w Szwajcarii, Rumunii i Rosji oraz tak odległych zakątkach Świata jak: Wenezuela, Maroko, Malezja, Kuwejt i  Dominikana. Pozyskała także inwestora w postaci funduszu European Acquisition Capital. Obecnie, po 50 latach istnienia, sieć 5aSec należy do znanego międzynarodowego funduszu Bridgepoint Capital. Na całym świecie 5aSec generuje około 330 mln Euro obrotów rocznie. Firma kontynuuje swój rozwój wchodząc do 2 nowych państw każdego roku. Otwiera w nich swoje własne oddziały, bądź znajduje partnerów franczyzowych. Ostatnie otwarcia miały miejsce w takich krajach jak: Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Australia.

Krokiem milowym w rozwoju polskiej sieci było przejęcie w 2005 roku głównego konkurenta, jakim była sieć Bel&Blanc. Aktualnie sieć 5aSec w Polsce liczy 130 placówek, w tym 115 własnych oraz 15 franczyzowych, będąc obecną we wszystkich większych polskich miastach.

5aSec oferuje swym Klientom kompleksowy zestaw usług prania odzieży, tekstyliów domowych, obuwia skórzanego i butów. Usługi te dzielą się na podstawowe oraz specjalistyczne usługi premium. Wśród tych ostatnich, specjalne miejsce zajmuje autorska technologia prania wodnego Aquasec, która zapewnia ochronę tkanin i kolorów, skuteczne usuwa plamy oraz uporczywe zapachy, a odzieży przywraca świeżość i miękkość.

5àsec to wiele dodatkowych korzyści:

- najwyższa jakość obsługi klienta (badanie konsumenckie Ipsos, 2015)
- pranie z użyciem najnowszych w branży technologii
- potwierdzony profesjonalizm wykonywanych usług (badanie konsumenckie Ipsos, 2015)
- krótki termin realizacji usług
- atrakcyjny program lojalnościowy dla posiadaczy karty Club 5àsec: 15% rabatu na wszystkie usługi przy każdej wizycie w pralni oraz dodatkowe dedykowane promocje i zniżki.

Unikalna oferta dla inwestorów ( franczyzobiorców):

Na 20-lecie swego istnienia w Polsce firma EBS SA (właściciel sieci 5aSec) przygotowała dla potencjalnych partnerów - inwestorów niezwykle atrakcyjną propozycję przejęcia istniejących na rynku od wielu lat pralni wraz z całym ich wyposażeniem. EBS chce skoncentrować się w najbliższych latach na prowadzeniu biznesu w kilku wybranych miastach oraz poszerzać sieć franczyzową.

Potencjalny inwestor uzyskuje wraz z przejęciem pralni od EBS rzadko spotykaną na rynku możliwość generowania zysków już od pierwszego dnia prowadzenia nowego biznesu. Pralnie są zlokalizowane w renomowanych i znanych centrach handlowych, co czyni je bardzo atrakcyjnymi z uwagi na fakt, iż właśnie centra handlowe są najlepszymi lokalizacjami dla tego rodzaju działalności. Inwestor oprócz gotowego do prowadzenia biznesu otrzymuje od EBS wszelkie wsparcie szkoleniowe oraz z dnia na dzień staje się częścią rozpoznawalnej i lubianej w naszym kraju marki. Tym samym nie traci czasu na szukanie odpowiedniej lokalizacji, przygotowywanie lokalu pod względem budowlanym na potrzeby pralni, czy też czekanie po otwarciu na pierwsze zyski.

Najbardziej atrakcyjną częścią naszej oferty dla nowych franczyzobiorców jest jednak niemal całkowity brak ryzyka niepowodzenia przedsięwzięcia, ponieważ pralnie te funkcjonują na rynku od wielu lat i generują zyski. Reasumując, od pierwszego dnia inwestor  przejmuje dobrze funkcjonujący i rentowny biznes.

 Jak udowodnili nasi obecni franczyzobiorcy sieci, biznes pralniczy nie wymaga wcześniejszego doświadczenia branżowego - wystarczą silna motywacja i pracowitość, aby osiągnąć sukces. Zapraszamy więc zainteresowane osoby do kontaktu, oferta jest bowiem limitowana i ograniczona tylko do kilku miast.

Dyrektor Operacyjny Sieci 5aSec
Paweł Skwarczowski
Mail: pawel.skwarczowski@ebssa.pl

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design