Umowy z franczyzobiorcami będą kontynuowane

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 stycznia 2013
Kategoria:
raiff_polbank

raiff_polbank

31 grudnia 2012 roku przeprowadzono fuzję prawną Raiffeisen Bank Polska i Polbanku EFG. Bank będzie działał na rynku pod marką Raiffeisen Polbank. Franczyzobiorcy Polbanku mogą spać spokojnie.

Cały majątek Polbank EFG przejął Raiffeisen Bank Polska. Prezesem zarządu połączonych banków został Piotr Czarnecki – dotychczasowy prezes Raiffeisen Bank Polska. Kazimierz Stańczak, który do tej pory piastował stanowisko prezesa Polbanku EFG, jest pierwszym wiceprezesem.

Klienci banków nie muszą obawiać się o dodatkowe formalności – zawarte przed końcem roku umowy będą nadal obowiązywały. W przypadku klientów Raiffeisena, od strony formalno-prawnej nie zachodzą żadne zmiany. Jeżeli zaś chodzi o klientów Polbanku, to Raiffeisen Bank Polska wchodzi w rolę sukcesora praw i obowiązków Polanku EFG, w tym także zawartych wcześniej umów. Raiffeisen Polbank., dysponując siecią 400 placówek, obsługuje ok. 900 tysięcy klientów.

Zapytaliśmy o sytuację franczyzobiorców dawnego Polbanku. Anna Pryszmont, Dyrektor ds. Modelu Oddziałów Franczyzowych w Raiffeisen Polbank, powiedziała, że „z perspektywy partnerów banku, połączenie Polbank EFG z Raiffeisen Bank Polska niczego nie zmienia. Umowy agencyjne z franczyzobiorcami są kontynuowane w takim samym kształcie jak przed fuzją. Raiffeisen Polbank nie zakłada zmniejszenia liczby istniejących placówek franczyzowych".

– W sieci Raiffeisen Polbank obecnie działają 22 placówki partnerskie z 400 ogółem. – Nie otwieraliśmy nowych placówek w 2012 r., bowiem bank koncentrował się na połączeniu z Raiffeisenem – dodała Anna Pryszmont.

Minimalna kwota inwestycji dla potencjalnego franczyzobiorcy wynosi 40 tys. zł. plus koszty utrzymania działalności przez pierwsze miesiące współpracy. Franczyzobiorca ponosi wszelkie opłaty związane z najmem i eksploatacją lokalu, najmem wyposażenia oraz pensjami pracowników. Bank od przyszłych partnerów oczekuje doświadczenia w sprzedaży produktów finansowych lub w zarządzaniu placówką bankową, nie jest to jednak warunek konieczny.

Fuzja prawna obu instytucji jest kolejnym etapem integracji zapoczątkowanej w 2011 roku – wtedy Raiffeisen Bank International zdecydował o zakupie udziałów w Polbanku. Transakcję zakupu, w wyniku której Raiffeisen Bank Polska stał się właścicielem 100 procent udziałów w Polbank EFG, sfinalizowano 30 kwietnia 2012 r. 4 grudnia 2012 roku Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na fuzję obu banków, co umożliwia podjęcie dalszych działań w kierunku pełnego zintegrowania. Fuzja operacyjna powinna zakończyć się w pierwszych dwóch kwartałach 2014 roku.

Raiffeisen Polbank rozpoczął program restrukturyzacji, w wyniku którego pracę może stracić nawet 800 osób.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram