Udany rok dla sieci sklepów z eko żywnością

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 marca 2016
Kategoria:
Foto: Organic Farma Zdrowia
Sieć delikatesów pochwaliła się wynikami.

Dla tej sieci sklepów ekologicznych 2015 rok był najlepszym rokiem w dotychczasowej działalności. Sprzedaż wzrosła o 24% do rekordowej kwoty 80,8 mln zł, a zysk EBITDA wzrósł o 62% do poziomu 3,4 mln zł w stosunku do 2014 roku. Zysk netto wyniósł 1,05 mln zł, w stosunku do 15 tys. zł straty rok wcześniej.

Jak informuje Sławomir Chłoń, prezes spółki Organic Farma Zdrowia, która rozwija się w systemie franczyzowym, obserwujemy obecnie dalszy rozwój rynku ekologicznej żywności, o czym świadczą dane z kraju i ze świata.

Według danych FIBL (Research Institute of Organic Agriculture), światowa sprzedaż żywności ekologicznej przekroczyła 80 mld USD, o 11%  r/r. do 8,62 mld euro wyniosła wartość sprzedaży tego typu produktów w Niemczech. Jednocześnie do ok. 800 mln zł wyniosła sprzedaż produktów ekologicznych w Polsce.

– Z powyższych danych możemy wywnioskować, że branża spożywczych produktów ekologicznych rozwija się nieprzerwanie od 20 lat na całym świecie, w tym niezwykle dynamicznie w Europie i Polsce. Dane historyczne jak i szacunki ekspertów wskazują, że trend wzrostowy utrzyma się co najmniej w najbliższej dekadzie, a nasze szacunki wskazują, że w Polsce, która ma w tym zakresie bardzo dużo do nadrobienia, trend wzrostowy powinien utrzymać się przez kolejne dekady, aby rynek mógł zbliżyć się do wielkości spożycia tych produktów w UE – obecnie 10-cio krotnie większej (w Polsce 4,35 Euro, w UE 44 Euro na osobę) – mówi Sławomir Chłoń, prezes zarządu Organic Farma Zdrowia.

Przez 10 lat spółka stworzyła znane i cenione marki rynkowe, stworzyła organizację i zbudowała takie struktury i zasoby, które zapewniają pozycję lidera rynku.

Organic Farma Zdrowia to pierwsza w Polsce sieć samoobsługowych Delikatesów z produktami ekologicznymi i tradycyjnymi. Sieć składa się z 38 delikatesów stacjonarnych i on-line. Sklepy oferują ekologiczną i tradycyjną żywność, kosmetyki oraz środki higieny osobistej i domowej.

Informacja o współpracy franczyzowej z Organic Farma Zdrowia znajduje się w naszej bazie systemów sieciowych. Zapraszamy!

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram