Udany rok Cateriny

Autor: Redakcja
Data dodania: 13 grudnia 2010
Kategoria:
SesstSprzedaż w salonach sieci wzrosła o 26 proc. Firma z sukcesem wprowadziła na rynek nową markę - Sesst. W kolejnych latach salony Sesst mogą się rozwijać nawet bardziej dynamicznie niż Caterina, także we franczyzie.

- Linia odzieży pod marką Sesst dedykowana jest młodszej klientce, w wieku 25+, czyli takiej, która już rozpoczęła pracę zawodową i lubi bawić się modą. Uważamy, że w najbliższych latach ta sieć będzie rozwijała się równie dynamicznie, a nawet, jak sądzimy, szybciej niż Caterina, m.in. ze względu na duże możliwości  otwierania nowych lokali i szeroki zasięg terytorialny tej oferty, a także przystępną cenę i dobrą jakość - mówi Wanda Wasielewska, zastępca dyrektora generalnego w firmie Acus, która jest właścicielem marek Caterina oraz Sesst.

Marka Caterina, skierowana do eleganckiej kobiety, obecna jest na polskim rynku od blisko 20 lat, a od 11 lat rozwija sieć salonów firmowych.  Pod szyldem Caterina działa obecnie 27 sklepów, w tym 8 partnerskich utworzonych w ramach sieci franczyzowej. Salony monobrandowe posiada już także nowa marka Sesst, która początkowo pojawiła się tylko w sklepach Caterina. Została ona  tak dobrze przyjęta na rynku,  że dwóch dotychczasowych franczyzobiorców sieci uruchomiło już także salony dedykowane tylko marce Sesst. Na początku przyszłego roku ruszy trzecia placówka franczyzowa.

- Cały czas negocjujemy kolejne umowy zarówno z centrami handlowymi, jak i potencjalnymi partnerami franczyzowymi. W 2011 r. z pewnością uda nam się otworzyć kilka nowych salonów zarówno pod marką Caterina, jak i Sesst. Najbliższe otwarcia zaplanowane są na luty - wtedy salon Caterina pojawi się w krakowskiej Bonarce, zaś salon Sesst w Kielcach. Na przełomie I i II kwartału nowy salon zostanie otwarty w Galerii Słonecznej w Radomiu - zapowiada Wanda Wasielewska.

Firma ma powody, żeby pewnie patrzeć w przyszłość i zdecydowanie planować rozwój. Kryzysowy dla wielu sieci z branży odzieżowej rok 2010 Caterina zakończy z 26-procentowym wzrostem przychodów.

Firma jest otwarta na współpracę z nowymi partnerami franczyzowymi zarówno dla marki Caterina, jak i Sesst. - Z każdym nowym partnerem prowadzimy długie negocjacje, żeby przekonać się, czy obie strony będą zadowolone ze współpracy. Bardzo ważna jest dla nas lokalizacja. Odradzamy otwarcia naszych salonów w miejscach o relatywnie niskim potencjale sprzedaży. Chcemy uniknąć zamykania salonów, gdyż nie wpływa to dobrze na postrzeganie marki. Zapraszamy potencjalnych partnerów do rozmów. Czekamy na ciekawe lokalizacje – mówi Wanda Wasielewska.

Oceny lokalizacji przez firmę są niemal w stu procentach trafne. W ciągu ostatnich 5 lat zamknięty został tylko jeden salon. Oprócz atrakcyjnej lokalizacji, potencjalny franczyzobiorca sieci Caterina bądź Sesst musi dysponować środkami na adaptację salonu, której koszty mogą maksymalnie dojść do 150 tys. zł (nowa galeria, stan deweloperski). Franczyzobiorca nie musi kupować towaru, sieci działają bowiem w formule depozytowej.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram