Ubezpieczenia na wzroście

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: CUK Ubezpieczenia

Brak opłaty licencyjnej i dostęp do oferty ubezpieczeń w około 30 towarzystwach przyczynia się do wzrostu sieci franczyzowej CUK Ubezpieczenia. Od początku tego roku multiagencja uruchomiła cztery placówki partnerskie.

M.in. w kwietniu tego roku zostały otwarte dwa oddziały CUK Ubezpieczenia - w Lublinie i Przeźmierowie. W obu placówkach udostępniona jest bezpłatna usługa porównania ceny ubezpieczeń OC i AC.

Multiagencja CUK Ubezpieczenia to jeden z liderów w branży ubezpieczeniowej, rozwijający sieć placówek franczyzowych na terenie całego kraju. Swoim partnerom gwarantuje dostęp do oferty 30 Towarzystw Ubezpieczeniowych. Dzięki temu każdy z nich może oferować klientom produkty ubezpieczeń komunikacyjnych, na życie, domu i mieszkania, firmy oraz najnowsze produkty dostępne na rynku, m.in. ubezpieczenie następstw zachorowania na raka czy IKZE.

Jest to biznes z przyszłością. Coraz więcej Polaków decyduje się na dodatkowe ubezpieczenia, m.in. mieszkania. Dane Komisji Nadzoru Finansowego wskazują, że objętych ubezpieczeniem jest około 67% nieruchomości. Dla porównania jeszcze w 2010 roku było to 50%.

Jak podaje CUK Ubezpieczenia, cały proces otwarcia oddziału franczyzowego nie trwa długo i może zamknąć się nawet w 2 miesiącach od pierwszego kontaktu z franczyzodawcą. Koszt uruchomienia placówki CUK Ubezpieczenia to około 15 tys. zł. Jednak jej właściciel powinien liczyć się z koniecznością dofinansowania biznesu do 12 miesięcy od momentu rozpoczęcia sprzedaży.

Po tym czasie spodziewany jest stały zwrot z inwestycji we własny oddział. Franczyzobiorcy mają dostęp do autorskiego programu wspomagającego sprzedaż ubezpieczeń, udział w kampaniach reklamowych organizowanych przez CUK oraz pomoc organizacyjną i  wsparcie w kontaktach posprzedażowych z klientem (przypomnienia o ratach, o kończących się umowach ubezpieczenia, itd.).

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram