Twoje Soczewki z nowym inwestorem

Data dodania: 4 kwietnia 2018
Kategoria:

Fundusz Private Venture Partners przejął 54 proc. Udziałów w spółce Avenir Medical, zarządzającej siecią salonów optycznych Twoje Soczewki.

Nie ujawniono jednak kwoty za jaką fundusz nabył udziały w spółce. Jak podaje w rozmowie z portalem franczyzawpolsce.pl Jacek Szkólski, CEO Avenir Medical transakcja ma być sfinalizowana w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy. – Nie oznacza to jednak, że oddajemy zupełnie stery w naszej firmie, którą zbudowaliśmy razem z Pawłem Grędysą. Nadal będziemy zarządzać działalnością operacyjną. Pozyskanie nowego partnera pomoże nam w szybszym, ale stabilnym rozwoju biznesu.

- Ostatnie 12 miesięcy to intensywna praca nad znalezieniem wsparcia do dalszego rozwoju marek TwojeSoczewki oraz Gafas. Szukaliśmy Inwestora, który nie tylko wesprze firmę finansowo, ale przede wszystkim nie pozbawi jej niestandardowej struktury organizacyjnej, rodzinnego podejścia do prowadzenia biznesu oraz elastyczności podejmowanych decyzji. Przez podwrocławskie Siechnice przetoczyły się w ostatnim roku wszystkie największe holdingi optyczne w Europie, oraz największe fundusze inwestycyjne w Polsce. Wybór padł na Inwestorów reprezentujących Private Venture Partners. Jako dotychczasowi udziałowcy grupy Avenir Medical znaleźliśmy silnego partnera, który pozwoli wzmocnić pozycję spółki na polskim, a w drugim etapie europejskim rynku optycznym. Wspólnie z Private Venture Partners stwierdziliśmy, że potencjał ludzki oraz infrastruktura holdingu AM jest najlepszą platformą do dalszej polityki akwizycyjnej. Obecnie pracujemy nad strategią rozwoju nowej spółki (Avenir Medical Poland Sp. z o.o.) na lata 2018-2024 - dodaje Jacek Szkólski.

Obecnie pod szyldem Twoje Soczewki działa ponad 60 salonów w całej Polsce, oraz sklep internetowy. Nowy inwestor ma również pomóc w przyspieszeniu budowy sieci franczyzowej. - Franczyza będzie jednym z elementów silnie wspieranym przez nową strukturę właścicielską. Widzimy w tym projekcie nadal duży potencjał, a kapitał pozyskany od PVP pozwoli nam w końcu uruchomić proces z dedykowanym do tego zespołem. W realizacji projektu nadal będziemy korzystali z wiedzy i pomocy firmy Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych Sp. z o.o., z którą współpracujemy od początku nad rozwojem naszego systemu franczyzowego - mówi Jacek Szkólski.

PVP na pojedyncze inwestycje przeznacza do 20 mln zł. Inwestorami są prywatni przedsiębiorcy, którzy stworzyli i rozwinęli kilka spółek odgrywających obecnie znaczącą rolę na polskim rynku. Są to osoby, które z sukcesem przeprowadziły procesy związane z sukcesją biznesową w swoich spółkach, a teraz pełnią rolę „Aniołów Biznesu” inwestując w kolejne przedsięwzięcia. Poza kapitałem wnoszą zatem do projektów realizowanych przez PVP praktyczne doświadczenie biznesowe. Jednocześnie będąc prywatnymi przedsiębiorcami są partnerami dla właścicieli spółek, w które firma chce inwestować. - Nasze inwestycje mają charakter wspólnego projektu, dlatego fundamentalną kwestią dla nas jest wzajemne zrozumienie, współpraca i „biznesowa chemia” mówi Marek Słomski, partner zarządzający PVP.

Do końca kwietnia spółka AM skupia się na przeniesieniu umów najmu na nową spółkę (AMP) ponieważ Avenir Medical 2 sp. z o.o przestanie istnieć z końcem maja. Wspólnie z inwestorami PVP tworzony jest 5 letni plan budowy największego gracza na polskim rynku optycznym, zarówno w retail’u jak i w kanale e-Commerce.

- W pierwszym etapie koncentrujemy się na skupieniu jak największej ilości dużych i średnich, ale usieciowionych podmiotów branży optycznej, oraz graczy online’owych. Równolegle będziemy nadal silnie rozwijać się organicznie. Widzimy nada duży potencjał w kontynuowaniu polityki budowy dwóch wyspecjalizowanych sieci: Twoje Soczewki: Centrum Soczewek Kontaktowych oraz GAFAS: Butikowe Salony Optyczne - dodaje Szkólski, podsumowując, że - dotychczas nazywano nas „królami soczewek”, zmienimy to na „królowie optyki”.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram