Tup Tup ruszyło z kopyta

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 lipca 2010
Kategoria:
tup_tupW tym roku Hurtimex podpisał już siedem umów franczyzowych na otwarcie sklepów z odzieżą dziecięcą Tup Tup. Dotychczas działy tylko trzy takie placówki, w tym dwie własne.

 

Większość nowych placówek powstanie w województwie wielkopolskim – tego regionu dotyczy aż sześć spośród siedmiu podpisanych ostatnio umów franczyzowych. Kilka sklepów zostało już otwartych m.in. w Ostrowie Wielkopolskim, Jarocinie, Szamotułach, a także Ostrowi Mazowieckiej (siódma umowa dotyczyła woj. mazowieckiego i tej miejscowości).

Jest to bardzo mocne przyspieszenie w rozwoju sieci sklepów Tup Tup, bowiem jeszcze na koniec 2009 roku Hurtimex miał tylko dwa takie sklepy własne w Łodzi. Jedyna placówka franczyzowa mieściła się zaś w Zamościu. Ponadto Hurtimex współpracował z ok. 200 odbiorcami na terenie kraju. Zarobki franczyzobiorców Tup Tup są wprost proporcjonalne do obrotów w danym sklepie, bowiem zarabiają oni na prowizji od wartości sprzedaży netto.

Firma na razie nie inwestuje w sklepy własne z aktualnymi kolekcjami, a jedynie w outlety, które mają pomóc jej w pozbyciu się zapasów odzieży wolnorotującej. W ubiegłym roku otworzyła cztery takie sklepy. W tym roku zamierza natomiast uruchomić pięć outletów. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. W lutym został bowiem otwarty outlet w Tarnowie, a w czerwcu - w Katowicach i Wrocławiu.

Firma cały czas podtrzymuje także swoje plany uruchomienia sieci sklepów, w których sprzedawane byłyby ubranka marki Tup Tup wraz z odzieżą komplementarną. W tym celu chce nawiązać wspólpracę handlowo-kapitałową z innymi producentami odzieży dziecięcej. Planuje podjąć także rozmowy z wytwórcami odzieży dla dorosłych. Ok. 90 proc. odzieży sprzedawanej przez Hurtimex produkowane jest w Chinach i Indiach, produkcję przeniesiono tam w ubiegłym roku, by obiżyć jej koszty.

Do największych graczy wśród sieci detalicznych z odzieżą dziecięcą należą m.in. Coccodrillo, Hot Oil, Wójcik, Quadri Foglio, a także Reserved Kids. Ta ostatnia marka, oprócz tego, że jest obecna w kilkuset sklepach Reserved, posiada także 24 salony dedykowane tylko kolekcjom dziecięcym. Segment ten szybko się rozwija, o czym świadczą chociażby kolejne otwarcia sklepów z odzieżą dziecięcą w coraz to mniejszych miejscowościach. Dla przykładu Coccodrillo, które ma już ok. 160 sklepów, otworzy w tym roku jeszcze ok. 20 placówek. Natomiast Quadri Foglio dysponujące siecią ok. 50 jednostekw ciągu minionych sześciu miesięcy uruchomiło 7 sklepów, a na drugie półrocze zaplanowało w granicach 6-10 otwarć.

 
Koszt otwarcia sklepu z dziecięcą odzieżą zaczyna się od ok. 50-60 tys. zł.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram