Trzy pytania do...

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 kwietnia 2008
Kategoria:

Z Krzysztofem Gradeckm, prezesem EKO Holding rozmawia Grzegorz Szafraniec z Wiadomości Handlowych.

Zapowiadał Pan silne włączenie się EKO w nurt konsolidacji polskiego handlu – co dzieje się w tej sprawie?

Zawsze staramy się realizować nasze zobowiązania. Zapowiedzi o włączeniu się w konsolidację polskiego handlu właśnie stają się rzeczywistością. Jeśli chodzi o detal, w ciągu trzech ostatnich miesięcy powiązaliśmy kapitałowo z EKO Holdingiem trzy spółki, prowadzące po kilkanaście sklepów każda, a działające na terenie województw: lubuskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. W przypadku jednej z tych spółek czekamy jeszcze na decyzję UOKiK. Zostaliśmy również większościowym udziałowcem operatora franczyzowego działającego na Górnym i Dolnym Śląsku, a rozpoczynającego działalność również na terenie Wielkopolski.

Kiedy ruszy franczyza? Jakie będą jej główne założenia?

Pod koniec 2007 roku zapowiadaliśmy, iż zamierzamy zająć się franczyzą. Mogliśmy pracować w tym obszarze samodzielnie lub też skorzystać z doświadczeń firm już działających na rynku. Postawiliśmy na firmę z kilkunastoletnim doświadczeniem, jedną z najstarszych marek franczyzowych w Polsce – Rabat-Detal. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem koncepcji funkcjonowania spółki Rabat-Detal w nowych warunkach. Przewidzieliśmy na to 3 miesiące i pierwszych podsumowań zamierzamy dokonać pod koniec czerwca br.

Które elementy nowej strategii EKO są możliwe do zrealizowania jeszcze w tym roku?

Staramy się w 100 proc. realizować założenia, przedstawionej pod koniec 2007 roku, strategii. Zakładaliśmy wejście we franczyzę i zaczęliśmy to realizować. Mówiliśmy o przejęciach lokalnych, małych sieci detalicznych – i przejęliśmy 3 takie podmioty. Obiecywaliśmy stać się w ciągu dwóch najbliższych lat firmą ogólnopolską, jeśli chodzi o dystrybucję – i zamierzamy to realizować.
W prowadzeniu biznesu najbardziej pomocne są stabilne przepisy i przewidywalna polityka gospodarcza. Natomiast do czynników niekorzystnych zaliczyłbym z pewnością niezbyt stabilną sytuację na rynkach światowych, która powoduje większą zachowawczość partnerów handlowych czy instytucji finansowych.
Jeśli chodzi o nasze plany obrotowe na 2008 rok, to musimy je niestety zweryfikować, w stosunku do podawanych pod koniec 2007 roku 1,3 mld zł. Dziś szacujemy, iż przekroczą one kwotę 1,4 mld zł.

Rozmawiał Grzegorz Szafraniec

Wiadomości Handlowe Nr 4(72) Kwiecień 2008

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram