Trudny przedmiot daje zysk

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Szkoła Matematyki 2plus2

Rozpoczęcie roku szkolnego to szczególny czas dla firm oferujących usługi edukacyjne. Przekonując do swojej oferty teraz, zapewniają sobie budżet na najbliższy rok. Na jakie zajęcia jest zapotrzebowanie poza nauką języków obcych?

Choć najwięcej konceptów franczyzowych powstało w segmencie nauki języków obcych, potencjał rozwoju mają też inne dyscypliny nauki.

Rosnącego popytu na zajęcia edukacyjne dowodzą badania CBOS, według których w 2012 i w 2013 roku 47% respondentów wysłało swoje dzieci na zajęcia dodatkowe. Rośnie m.in. zainteresowanie nauczaniem przedmiotów ścisłych.

Jednym z przykładów jest Szkoła Matematyki 2plus2, prowadząca zajęcia dla dzieci i młodzieży od wieku przedszkolnego do matury. Wraz z rozpoczęciem tego roku szkolnego firma uruchomiła 10 nowych oddziałów - w Sandomierzu, Stargardzie, Wieluniu, Mielcu, Krośnie, Kolbuszowej, Warszawie, Gdańsku (3 oddziały) i w Czechach (Budejovice). Szkoła ma również oddziały na Ukrainie i w Kazachstanie.

Jak informował nas wcześniej Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC, do której należy koncept 2plus2, w tym roku w ramach polskiej sieci działało około 50 placówek.

Misją tej szkoły jest podniesienie poziomu znajomości matematyki oraz ogólnej wiedzy logicznej wśród dzieci i młodzieży. Spółka dąży do zajęcia wiodącego miejsca w kraju wśród firm oferujących zajęcia pozalekcyjne.

Szkoła Matematyki 2plus2 należy do konceptów o stosunkowo niskim progu inwestycyjnym. Minimalna kwota potrzebna na uruchomienie placówki wynosi 7,8 tys. zł. Opłata wstępna to koszt 3 tys. zł.

Osoby zainteresowane szczegółami współpracy z Grupą Edukacyjną 2BLC zapraszamy do naszej bazy systemów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram