Trudniej wejść do Świata Torebek

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 kwietnia 2010
Kategoria:
torebkaKryzys był dla firmy mocno odczuwalny. Dlatego nowi franczyzobiorcy marki będą musieli sami sfinansować zatowarowanie. Chętnych jednak nie ma wielu.

– Trudno powiedzieć, czy uda się nam w tym roku otworzyć jakieś nowe placówki. Zapytań jest znacznie mniej, poza tym potencjalni biorcy chcieliby współpracować na dawnych zasadach - agencyjnych. To znaczy, woleliby, żebyśmy my pokryli koszty zatowarowania, a potem płacili im prowizję od sprzedaży. Kryzys zmusił nas jednak do tego, by zmodyfikować zasady współpracy. Nasza franczyza jest jednak nadal jedną z najtańszych – mówi portalowi FranczyzawPolsce.pl Cezary Falkiewicz z firmy Świat Torebek, która jest importerem galanterii skórzanej i skóropodobnej z Włoch i Francji.

Wcześniej koszty otwarcia Świata Torebek można było zamknąć w kwocie ok. 15 tys. zł, obecnie jest to ok. 30 tys. zł. W ramach tej kwoty mieści się zakup towaru (to ten wydatek tak podniósł koszty otwarcia), odpowiedni system komuterowy oraz meble do lokalu. Świat Torebek to koncept dla osób, które same chcą poprowadzić taki sklep. W innym wypadku zyski mogą być bowiem znikome. - Szacujemy, że zwrot inwestycji może nastąpić w rok, jednak pod warunkiem, że franczyzobiorca sam będzie pracował w sklepie – mówi Cezary Falkiewicz.

Świat Torebek poszukuje obecnie franczyzobiorców głównie w niedużych miastach, liczących ok. 20-40 tys. mieszkańców. - Tam jest mniejsza konkurencja i niższe czynsze pozwalające uzyskać pozytywny bilans przychodów i kosztów – wyjaśnia Falkiewicz. Odpowiedni lokal powinien mieć w granicach 30-40 mkw. Oferta Świata Torebek kierowana jest do klientów średnio zamożnych, ceny torebek w sklepach zaczynają się od 20 zł, a dochodzą do 120 zł. Obecnie pod tą marką działa 25 sklepów własnych i franczyzowych.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram