Trendy w handlu nowoczesnym - zapraszamy na Retail Congress 2014

Autor: Redakcja
Kategoria:
Trendy w handlu nowoczesnym - zapraszamy na Retail Congress 2014

Konferencja Retail Congress 2014 będzie najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym V Międzynarodowym Targom Wyposażenia, Technologii i Usług dla Handlu RetailShow. Odbędzie się ona podczas pierwszego dnia targów, tj. 19 listopada br. i jest skierowana  do zarządów sieci handlowych i właścicieli sklepów.

Pierwszego dnia Targów RetailShow, organizowanych przez ECP Polska, odbędzie się całodniowa konferencja Retail Congress 2014, podczas której specjaliści z Polski i zagranicy zaprezentują trendy w projektowaniu sklepów różnego formatu, opowiedzą o sposobach kreowania pozytywnego doświadczenia zakupowego klienta oraz omówią nowy model sprzedaży wielokanałowej. Konferencja podzielona będzie na trzy sesje tematyczne: „Shop Concept”, „Shopping Experience” oraz „Omnichannel Retailing”.

Sklep podąża za marką

Pierwsza sesja konferencji „Shop Concept” będzie poświęcona projektowaniu przestrzeni komercyjnej. Znani architekci i designerzy opowiedzą o kreacji miejsc, które podnoszą wartość marki, odzwierciedlają jej filozofię i pozwalają klientowi poczuć jej charakter. Zdaniem Darka Gocławskiego, architekta z pracowni A+D Retail Store Design, który poprowadzi jeden z wykładów, dobry projekt współgra ze strategią marki i planami rozwoju firmy, a także z działaniami marketingowymi i PR. Architekt podkreśla, że przy projektowaniu najważniejszy jest klient, jego potrzeby, zachowania, a także możliwości marki czy miejsca. – Sklep, poza towarem, ma oferować przeżycie, przyjemność i kontakt z marką – podsumowuje Darek Gocławski.

Zrozumieć klienta

Retail Congress 2013

Prelekcje drugiego bloku tematycznego „Shopping Experience” będą dotyczyć obszarów, które kształtują odczucia klienta wobec marki. W koncepcji tej znaczenie mają m.in. takie elementy jak: atrakcyjna przestrzeń handlowa, łatwość dojazdu, czas oczekiwania w kolejce czy kontakt ze sprzedawcą. W trakcie sesji słuchacze dowiedzą się jak skutecznie kreować pozytywne doświadczenia klientów, aby byli wobec sklepu czy marki lojalni, a w konsekwencji sprzedaż plasowała się na oczekiwanym poziomie.

Wielokanałowa sprzedaż

Trzecia sesja konferencji zatytułowana „Omnichannel Retailing” dotyczyć będzie wielokanałowej sprzedaży i marketingu. Ten coraz powszechniejszy model sprzedaży, w którym zaciera się granica pomiędzy zakupami offline i online, wymaga od sprzedawcy dużej elastyczności. Prelegenci omówią wybrane aspekty tego modelu oraz wiążące się z nim wyzwania. Po zakończeniu merytorycznych sesji przewidziany jest panel dyskusyjny.

Retail Congress 2014 odbędzie się 19 listopada br. w godzinach 10:00 – 16:00 w sali konferencyjnej C1 na I piętrze w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Koszt uczestnictwa w Retail Congress 2014 wynosi 390 zł. Konferencja, której organizatorem jest firma ECP Polska, stanowi część programu wydarzeń towarzyszących V Międzynarodowych Targów Wyposażenia, Technologii i Usług dla Handlu RetailShow 2014.

Więcej informacji: www.retailshow.pl/pl/rejestracja-2

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram