Franczyza w Polsce

Prezentacje franczyz

Opublikowano: 13 listopad 2017
Drony i roboty w służbie biznesu

Foto: Franczyza&Biznes

go site Coraz więcej firm, w tym franczyzowych już dziś wykorzystuje zaawansowaną latającą i jeżdżącą maszynerię w codziennej pracy. Trochę dziwne? Lekko upiorne? Niekoniecznie – wyposażone w skrzydła lub koła maszyny są często szybsze, mniejsze i tańsze od ludzi.

Drony nie męczą się, kiedy się zepsują można je naprawić albo wyrzucić. Naprawdę będą miały ogromny wpływ na sposób prowadzenia działalności gospodarczej w przyszłości.

Dosłownie co tydzień ktoś znajduje nowe zastosowania dla nowoczesnych technologii. Szczególnie dronów i robotów – tym bardziej, że to bardzo modne i medialne tematy. Niedawno amerykańska firma gastronomiczna Chipotle pokazywała jak dostarczyć burito za pomocą drona.

Wszyscy pamiętają chyba film wypuszczony przez firmę Amazon – napiętnowała ona pocztę za zbyt wolne dostarczanie przesyłek i pokazała, że można w tym celu wykorzystywać autonomiczne maszyny transportowe. Oczywiście był to tylko pokaz możliwości, być może przyszłość, ale na pewno nie teraźniejszość. A może nie? Sprawdźmy kto wykorzystuje je już dziś.

http://sgv15.sgoldenburgsuenteltal.de/?how-to-write-a-college-admissions-essay-conclusion Pizza Hut

Firma zamierza wykorzystywać roboty jako kelnerów. Ba, prace nad projektem są już na ukończeniu. Robot nazwany Pepper ma przyjmować zamówienia, dostarczać informacje o menu i wartościach odżywczych oraz przyjmować płatności. Nie oczekuje napiwków. Pierwsze wdrożenia będą miały miejsce w azjatyckich restauracjach koncernu.

source url Domino’s Pizza

To kolejna firma od pieczenia placków, która myśli w sposób nieszablonowy. Prowadzi zaawansowane testy robota dostarczającego pizzę do klientów w Nowej Zelandii. Co ciekawe – oddział DRU (Domino’s Robotic Unit) jest również pod kontrolą władz, firma prowadzi projekt wspólnie z nimi i pod ich nadzorem. I to działa! Czterokołowy robot ma podgrzewane pojemniki do pizzy oraz chłodziarkę do napojów. Może podróżować do 12 mil (prawie 20 km) na jednym ładowaniu baterii.

see url 7-Eleven

Firma nawiązała współpracę ze startupem Flirtey, który produkuje drony. Cały program prowadzony jest pod nadzorem FAA, czyli amerykańskiej agencji zajmującej się kontrolą ruchu lotniczego. Pierwszym sukcesem było dostarczenie kanapki z kurczakiem, pączków, słodyczy i kawy do domu w Nevadzie – milę od sklepu franczyzowego.

follow site Crowne Plaza

To hotel w San Jose w Dolinie Krzemowej. Należy do sieci InterContinental Hotels Group (IHG). Pochodzenie zobowiązuje – hotel zatrudnia specyficznego pracownika. Ma około metra wzrostu i waży 100 kilo, na imię mu Dash. Jeśli gość hotelu życzy sobie coś do pokoju,
pracownik (ten żywy) daje produkty Dashowi, a on dostarcza je do pokoju. Po zakończeniu misji robot udaje się do stacji dokującej, gdzie oczekuje na kolejne zamówienie. Dash narodził się w firmie Savioke.

here KFC

Sieć z kurczakami otworzyła w pełni zautomatyzowaną restaurację w Szanghaju. Partnerem technologicznym jest chiński gigant informatyczny Baidu, najbardziej znany ze swojej wyszukiwarki internetowej. Sama restauracja wygląda ponoć niesamowicie – urządzona jest w tradycyjnym chińskim stylu, z bambusami, kwiatami etc. W środku rządzą małe gruszko kształtne roboty, zwane Dumi. Zapraszają gości do środka, przyjmują source link zamówienia i płatności.

go Hilton

To kolejna sieć hotelowa – znana z wprowadzania innowacji – która zainwestowała w nowoczesną technologię. Partnerem projektu jest IBM a owoc tej współpracy nosi imię Connie. Connie jest robotem pełniącym funkcje konsjerża. Udziela informacji gościom, pomaga im w prostych sprawach i przetwarza ich zamówienia. Robot wyewoluował z projektu WayBlazer, sztucznej inteligencji, która ma wspomagać biznes podróżniczy. Wykorzystywanie w dużej mierze autonomicznych, często humanoidalnych maszyn w biznesie wymagającym kontaktu z ludźmi budzi sporo emocji. Przede wszystkim chodzi chyba o „wypuszczenie ich na ulice”. Nikogo nie dziwi robot pracujący w fabryce, uwięziony w jej ścianach.

Ale robot „na wolności”? A co będzie jak się zbuntuje? Dlatego też jesteśmy na początku drogi do automatyzowania w ten sposób życia codziennego. Cieszy fakt, że wiele firm dostrzega korzyści płynące z tego typu rozwiązań i nie boi się eksperymentów. Być może jest to zalążek nowej rewolucji przemysłowej?

Konrad Bagiński

Pin It
Oceń: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
INK

Najnowsze franczyzy

Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 28.02.2018

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 13.02.2018

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 02.02.2018

SONDA - MIEJ WŁASNE ZDANIE!

Co Cię najbardziej interesuje w ofercie franczyzy?

30.8%
50.8%
13.8%
1.5%