TOY Planet nie zwalnia

Autor: Redakcja
Data dodania: 6 maja 2013
Kategoria:

Sieć sklepów zabawkarskich TOY Planet stopniowo pokrywa swoim zasięgiem cały kraj. Nowe punkty sprzedaży powstały na północy i wschodzie Polski.

W I kwartale 2013 roku otwarte zostały 3 nowe sklepy – w Wejherowie, Koszalinie i Ostrowcu Świętokrzyskim. W najbliższym czasie nowe sklepy pojawią się w Warszawie, Krakowie i Zabrzu. W Krakowie otwarte zostaną dwie placówki, a w Warszawie powstanie największy w sieci sklep wzorcowy TOY Planet, który będzie miał prawie 300 m2 powierzchni.

Obecnie w ramach sieci funkcjonuje 35 placówek. W 2012 roku otwartych zostało aż 14 sklepów. W przygotowaniu są kolejne otwarcia. Do końca 2013 roku planowane jest przekroczenie liczby 40 sklepów działających pod szyldem TOY Planet.

Operatorem i pomysłodawcą konceptu jest spółka TOY Planet z Wrocławia. TOY Planet to nowoczesna sieć sklepów oferująca tylko markowe zabawki. Sklepy TOY Planet wyróżniają się jakością oferty i wyjątkowo przyjazną, fachową i miłą obsługą nastawioną na potrzeby klientów. Szczególną uwagę sieć przykłada do jakości zabawek i bezpieczeństwa korzystających z nich dzieci. Dba też o to, aby wszelkie nowości z chwilą ich debiutu na rynku znajdowały się także na półkach sklepu TOY Planet.

Właściciele TOY Planet mają ponad 10-letnie doświadczenie w branży. Ich początkowa działalność oparta była na dystrybucji hurtowej na rynku polskim zabawek znanych światowych producentów. W 2003 roku otwierając we Wrocławiu salon firmowy francuskiego producenta zabawek BERCHET rozszerzono działalność handlową o sprzedaż detaliczną. Sukces finansowy pierwszego sklepu zaowocował kolejnymi otwarciami we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku. Od 2006 roku już pod nazwą TOY Planet firma rozpoczęła rozwój za pomocą franczyzy.

Salony firmy zlokalizowane są głównie w centrach handlowych i przy handlowych ulicach miast powyżej 20 tys. mieszkańców. Aby zostać właścicielem sklepu Toy Planet trzeba dysponować lokalem o powierzchni od 80 – 150 m² oraz kapitałem od 90 tys. zł do 200 tys. zł netto. Opłata za przystąpienie do sieci to koszt od 8-12 tys. zł, a opłata miesięczna wynosi 3 % od obrotu netto.

Spółka TOY Planet otwiera również sklepy TOY Planet z sieciami odzieżowymi. Po doświadczeniach we współpracy z Quadri Foglio, w zeszłym roku ruszył sklep z marką Wójcik w Galerii Rzeszów, a w City Point Tychy z marką Tup Tup. Planowane są kolejne takie przedsięwzięcia. Otwierane sklepy mają powierzchnię od 80 mkw. do 150 mkw.

Sieć TOY Planet oferuje zabawki m.in. takich marek jak: Lego, Mattel, Hasbro, Fisher Price, Hape, Nikko, Bruder, Carrera, Trefl, Smoby, Klein, Artasavi i wiele innych.

Adam Gieras

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: od 40 000 zł
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: 800 zł + 1% od obrotu/miesiąc
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram