Top Secret będzie generować zyski

Autor: Redakcja
Data dodania: 24 lutego 2010
Kategoria:
top_secret_fotkaRedan jest optymistyczny co do losów tej marki. Nie widzi już za to szans dla Trolla. Franczyzobiorcy nadal będą mogli prowadzić sklepy pod tą marką, ale Redan zaproponuje im także rozwiązanie, które sam wdraża od niedawna.

W tym roku Redan zapropnuje franczyzobiorcom Trolla rozwijanie sieci placówek multibrandowych, razem z Top Secret – wynika z zapowiedzi zawartych w raporcie spółki za czwarty kwartał 2009 roku. Pierwsze tego typu sklepy własne, działające pod marką Top Secret & Friends, Redan uruchomił w czwartym kwartale 2009 roku. Obecnie jest ich dziewięć. Oprócz ofery z katalogów Top Secret można w nich kupić także ubrania i akcesoria marki Troll. Redan postanowił się bowiem wycofać z prowadzenia sklepów tylko pod marką Troll – w minionym roku zamknął już 31 z 36 tych sklepów. Ich koszt utrzymania był bowiem bardzo wysoki (średnio o 60 proc. wyższy niż w przypadku sklepów Top Secret) i nie dało się go zrekompensować odpowiednio wysoką sprzedażą.

Przede wszystkim jednak franczyzobiorcy Redanu nadal będą mieli możliwość prowadzenia monobrandowych sklepów Top Secret  - jest ich ponad 130, z czego 90 to placówki franczyzowe. W ostatnim kwartale 2009 r. otwarto 4 sklepy Top Secret, w tym 2 własne i 2 franczyzowe. Równocześnie zostały zamknięte 2 sklepy (1 własny i 1 franczyzowy). Z kalkulacji spółki wynika, że marka Top Secret, nawet przy obecnym relatywnie niskim poziomie sprzedaży, będzie generować zyski. W czwartym kwartale udało się odbudować marżę na Top Secret do poziomu sprzed roku (65,5 proc.) po tym, jak dramatycznie spadła ona w okresie od stycznia do września. Sprzedaż w tych sklepach w całym ubiegłym roku wzrosła o 4 proc., podczas gdy ich liczba o 11 proc. (własnych i franczyzowych).

Rośnie zainteresowanie ofertą franczyzową Redanu także na Ukrainie. W czwartym kwartale 2009 r. zostały tam otwarte 4 sklepy franczyzowe. Spółka zawdzięcza to zmianom w umowach franczyzowych modyfikujących ich zasady na podobne do stosowanych w Polsce - towar jest własnością spółki zależnej Redan, a franczyzobiorca agentem prowadzącym sprzedaż.

Oprócz marek Top Secret, Top Secret & Friends i stopniowo wygaszanej Troll, Redan posiada także sieć z odzieżą dyskontową Textilmarket, która rozwija się najdynamicznej i ma przed sobą najlepsze perspektywy. W ubiegłym roku sprzedaż w tych sklepach wzrosła o 17 proc. Zwiększyła się też liczba placówek o 29, na ten rok spółka zapowiada otwarcie kolejnych 56, z czego sześć już rozpoczęło działalność, a 25 jest bliskie otwarcia. Będzie to jednak robiła we własnym zakresie, bez udziału franczyzobiorców.

Joanna Cabaj – Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram