To już jest koniec, nie ma już nic...

Autor: Redakcja
Data dodania: 11 sierpnia 2009
Kategoria:
monnari_logo.jpg

monnari_logo.jpgSąd rejonowy z Łodzi ogłosił upadłość spółki odzieżowej Monnari Trade obejmującą likwidację majątku. Postanowienie sądu uprawomocni się 17 sierpnia.

Spółka odzieżowa otrzymała dziś postanowienie z Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi (XIV Wydział Gospodarczy d/s Upadłościowych i Naprawczych przy ul. Pomorskiej 37) postanowienie o ogłoszeniu upadłości obejmującej likwidację majątku. Jak czytamy w komunikacie, sąd wyznaczył na sędziego komisarza Dariusza Stępińskiego, a na syndyka masy upadłości Grzegorza Pawlaka.

Jeszcze w czerwcu pisaliśmy, o nowym trendzie wśród polskich odzieżówek, jakim jest informowanie prasy o tajemniczym inwestorze zainteresowanym finansowaniem spółki. Ba! Monnari pochwaliło się nawet realnym inwestorem. - Zarząd informuje, że 12 czerwca otrzymał pismo od jednego z podmiotów, z którym od kilku tygodni rozmawiał na temat ewentualnej inwestycji. (...) CRG Capital potwierdza swoje zainteresowanie Spółką i jej aktywami, wskazując na dużą rozpoznawalność marki Monnari oraz umiejętność projektowania – podano wówczas w komunikacie spółki. Wielkość i struktura inwestycji w granicach 5-10 millionów EUR miała być uwarunkowana przeprowadzeniem jak najszybszego audytu i stworzeniem obszernego planu restrukturyzacyjnego. Przypomnijmy, Monnari miało po I kw. 16,4 mln zł straty netto.

Co z tego zostało? Spółka ma teraz siedem dni na odwołanie się od decyzji sadu. Tymczasem nierentowne sklepy są już zamykane. Żeby złożyć reklamacje klienci muszą szukać działających salonów.

FwP, 11 sierpnia 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram