Telepizza sprzedaje lokale

Autor: Redakcja
Data dodania: 11 lipca 2011
Kategoria:
Telepizza_nowa_aranzacja_wnetrz
Część lokali własnych zostanie sprzedana i przejdzie w ręce franczyzobiorców zewnętrznych, co - jak przyznaje dyrektor generalny Telepizzy - jest rewolucyjną zmianą w zasadach działania sieci.

Po niemal dwudziestu latach obecności w Polsce Telepizza zmienia strategię, stawiając na rozwój poprzez franczyzę, a nie lokale własne. Nowe warunki franczyzowe, a nawet sprzedaż części własnych lokali to fundamenty strategii ekspansji hiszpańskiej sieci.Polska w okresie ostatnich pięciu lat stała się jednym z najbardziej konkurencyjnych rynków gastronomicznych w Europie, niemniej Telepizza posiadająca 122 lokale zamierza zdecydowanie bronić pozycji lidera w segmencie pizzerii. Ale aby mogła pozostać liderem i wyznaczać trendy na tak trudnym rynku, konieczne są istotne zmiany w sposobie działania firmy oraz znaczne inwestycje kapitałowe.

Do roku 2011 Telepizza rozwijała się przede wszystkim w oparciu o zwiększanie liczby lokali własnych oraz udzielanie tzw. franczyzy wewnętrznej, czyli oddając niejako do prowadzenia lokal pozostający własnością Telepizza Poland. Lokale działające na zasadzie tzw. franczyzy zewnętrznej, gdzie franczyzobiorca jest właścicielem lokalu i prowadzi własną działalność gospodarczą, stanowiły mniej niż 38 proc. całości sieci.

Zadaniem dyrektora generalnego Dariusz Bąka, dotychczasowa strategia istotnie ograniczyła rozwój firmy na polskim rynku zarówno pod względem ilości lokali, jakie były uruchamiane, jak i inwestycji w nowe technologie.

- Położenie znacznie większego nacisku na rozwój poprzez system franczyzowy przyniesie firmie dwie zasadnicze korzyści. Po pierwsze, lokale Telepizzy prowadzone przez franczyzobiorców wykazują bardzo wysoki poziom zaangażowania w obsługę klienta przy równoczesnym optymalnym zarządzaniu kosztami. Po drugie, rozwój poprzez franczyzę zewnętrzną nie wymaga inwestycji kapitału własnego Grupy Telepizza. To dla nas bardzo ważne, ponieważ mamy ambitne plany unowocześnienia naszego Centralnego Systemu Produkcji i Dostaw własnymi środkami bez konieczności posiłkowania się kredytami czy też pomocą finansową z Centrali firmy - mówi Dariusz Bąk.

Telepizza_Stagiewna- Obecnie więc nie tylko podejmujemy starania, by sprzedać istniejące centra logistyczno-produkcyjne w Katowicach i Sulejówku. Zupełnie wręcz rewolucyjną zmianą w kategoriach funkcjonowania Telepizzy jest decyzja o sprzedaniu 6 lokali własnych w ręce franczyzobiorców zewnętrznych. To pilotażowy projekt mający na celu pokazanie że istniejące od lat lokale własne mają potencjał dalszego zwiększenia obrotów i zyskowności w chwili, gdy będą mieć właściciela, który całym sercem zaangażuje się w prowadzenie biznesu. Jeżeli wyniki osiągane przez te lokale potwierdzą nasze założenia, nie wykluczam, że zdecydujemy się na sprzedaż kolejnych lokali i zamianę całego modelu biznesowego, który w znacznym stopniu oparty będzie o system franczyzowy w miejsce dominacji ilościowej i wartościowej lokali własnych. Oczywiście sprzedaż wspomnianych sześciu lokali pozwoli uzyskać w krótkim okresie czasu dodatkowe środki, które będziemy mogli przeznaczyć na pierwsze prace projektowe i inwestycje związane z modernizacją Centralnego Systemu Dostaw i Produkcji - dodaje Dariusz Bąk.

Przyznaje, iż spodziewa się sporego zainteresowania możliwością zakupu wybranych lokali własnych Telepizzy, ponieważ, mimo że inwestycja jest większa niż w przypadku otwierania zupełnie nowego lokalu, to znacznie mniejsze jest ryzyko biznesowe. Wybrane lokale mają udokumentowany poziom sprzedaży i zysku oraz są położone w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, w tym także w aglomeracji warszawskiej i katowickiej.

Źródło: informacja prasowa Telepizza Poland

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram