Te sieci nie chcą handlować w niedziele

Autor: Redakcja
Data dodania: 11 sierpnia 2016
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Polska Grupa Supermarketów za całkowitym zakazem handlu w niedziele.

Powszechny zakaz handlu w niedziele – taki postulat forsuje grupa skupiająca polskie sklepy Top Market, Delica, Minuta8, przyłączając się do Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej oraz NSZZ Solidarność. Stanowczo protestuje też przeciwko pozwoleniom dla stacji benzynowych.

Zakaz ten musi jednak obowiązywać wszystkie sklepy, tak aby uniknąć procederu handlu np. na stacjach benzynowych – podkreśla Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów (PGS).

PGS zwraca uwagę, że zagraniczne sieci często otwierają swoje sklepy na stacjach benzynowych, omijając w ten sposób zakaz pracy w dni wolne od pracy. Szczególnie istotne jest rozwiązanie kwestii części stacji benzynowych, usytuowanych w centrach miast.

–  Zagraniczne sieci zmusiły nas do pracy w niedzielę i polski przedsiębiorca musi dostosować się jeśli chce się utrzymać na rynku. Tymczasem uważamy, że 6 dni w tygodniu wystarcza na dokonanie zakupów a wszyscy pracownicy branży handlu powinni mieć wolną od pracy niedzielę – podkreśla Michał Sadecki.

Wyjątkiem - w opinii PGS - mogą być placówki w obiektach użyteczności publicznej, np. szpitale i stacje benzynowe usytuowane przy autostradach.

Wprowadzenie zakazu handlu w niedziele i święta pozwoli na znaczne ograniczenie kosztów pracowniczych, polepszenie warunków pracy i poświęcenie czasu rodzinie przez przedsiębiorców prowadzących działalność handlową w formie jednoosobowej działalności. A wy co o tym myślicie? Zachęcamy do zostawienia swojej opinii w komentarzach.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram