Te branże zasiliły pieniądze z programu 500 plus

Data dodania: 3 marca 2017
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Jak prognozowała Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych, edukacja oraz branża finansowa i artykułów dla domu zyskały na rządowym programie Rodzina 500 plus. Są to sektory rynku, w których prężnie działają sieci franczyzowe.

Jak informuje PAP, wymiana sprzętów gospodarstwa domowego i mebli na nowe, a w następnej kolejności wsparcie edukacji dzieci – w taki sposób ankietowane przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki rodziny wykorzystały środki z programu 500 plus, w pierwszych miesiącach jego funkcjonowania. Wielu rodzinom udało się także spłacić wcześniej zaciągnięte - na realizację codziennych potrzeb - długi.

Polecamy: Kto zarobi na programie 500 plus

Urząd wojewódzki w październiku ub. r. ankietował ośrodki pomocy społecznej odpowiadające za realizację programu w gminach oraz rodziny, korzystające z wprowadzonego w kwietniu ub. r. świadczenia. Ankiety wypełniło 76 ośrodków i ponad 1,2 tys. świętokrzyskich rodzin.
Na realizację programu w tym regionie w 2016 roku wydano ponad 583,1 mln zł. W 2017 r. na ten cel ma być przeznaczonych ponad 730 mln zł, z czego już przekazano samorządom ponad 133,2 mln zł.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram