Tańszy start z Eurokioskiem w wakacje

Autor: Redakcja
Data dodania: 21 lipca 2010
Kategoria:
Eurokiosk_PremiumTo kolejna sieć, która postanowiła zachęcić franczyzobiorców do współpracy promocją pozwalającą obniżyć koszty na początku działalności.

Każdy, kto do końca wakacji zdecyduje się na prowadzenie kiosku lub salonu prasowego, będzie mógł liczyć na specjalną stawkę czynszu przez dwa pierwsze miesiące działalności. Wyniesie on 1 zł +VAT, co według deklaracji spółki, wygeneruje oszczędności rzędu kilku tysięcy złotych.

Eurokiosk nie wymaga od franczyzobiorcy znalezienia lokalu, to firma dysponuje placówkami, które chce oddać we franczyzę. I tak obecnie do objęcia są lokale głównie w zachodniej części kraju, m.in. w Poznaniu, Zielonej Górze, Wrocławiu, Gorzowie, a także w województwie śląskim (Bielsko-Biała, Chorzów, Sosnowiec).

Wartość inwestycji w salon prasowy kształtuje się między 30 a 50 tysięcy złotych, ewentualny remont nie powinien pochłonąć więcej niż 5 tys. zł. Opłata wstępna zaczyna się od 2 tys. zł, a bieżąca miesięczna od 300 zł. Dochody franczyzobiorcy będą oczywiście uzależnione od sprzedaży, jaką generuje placówka. Średnia marża, na jaką może on liczyć,  to ok. 15 proc.

Według Piotra Szpiganowicza, kierownika ds. marketingu w Eurokiosku, ubiegłoroczne spowolnienie gospodarcze odbiło się negatywnie na obrotach punktów, wpłynęło na spadek przychodów, głównie w zakresie sprzedaży prasy. - Z sygnałów rynkowych wynika jednak, że od początku roku nastroje konsumenckie są coraz lepsze, co powinno przełożyć się na wzrost sprzedaży i realizowanej marży brutto – podkreśla.

Obecnie w sieci Eurokiosk funkcjonuje ponad 100 kiosków i salonów prasowych, w tym ok. 20 klasy premium. W tym roku ma powstać kilkadziesiąt kolejnych. Zachętą do współpracy może być niewątpliwie trwająca promocja.

Jest to zabieg coraz częściej stosowany przez polskich franczyzodawców. Ostatnio zdecydowała się na to m.in. spółka Północ Nieruchomości prowadząca sieć agencji nieruchomości (brak opłaty wstępnej + pół roku bez opłaty miesięcznej) oraz Telepizza (trzy miesiące bez opłat franczyzowych). Obie promocje nadal trwają.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram