Tańsza franczyza w Grupie Muszkieterów

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 lipca 2012
Kategoria:
Walne Zgromadzenie Wspólników Spółki Cywilnej Muszkieterów zatwierdziło zmianę wysokości minimalnego kapitału początkowego wymaganego do rozpoczęcia działalności przez przyszłych franczyzobiorców w Polsce. Każdy, kto zdecyduje się na prowadzenie supermarketu spożywczego Intermarché lub typu „dom i ogród” Bricomarché, będzie musiał od tej pory wnieść przynajmniej 400 tys. złotych wkładu własnego. Dotychczas była to kwota 500 tys. złotych.

 Nasza decyzja dotycząca obniżenia kapitału początkowego wynikała przede wszystkim z faktu, że chcemy umożliwić większej liczbie przedsiębiorczych osób prowadzenie własnego biznesu pod szyldem Intermarché czy Bricomarché. Zwiększenie liczby punktów sprzedaży wiąże się z kolei z naszymi strategicznymi planami rozwoju obu sieci sklepów w Polsce – podkreśla Marek Feruga, Prezes Grupy Muszkieterów.

Członkowstwo w organizacji wiąże się z zaakceptowaniem tzw. Karty Muszkietera, określającej zasady działania, standardy i misję Grupy. Podstawowym wymogiem jest rezygnacja z innej działalności gospodarczej, a formalnym wkład własny w wysokości minimum 400 tys. zł lub 20% całej inwestycji. Stanowi to kapitał początkowy niezbędny do uruchomienia działalności. Jednak, co istotne, koszt ponoszony przez nowego członka organizacji nie jest opłatą za licencję lub też inną formą opłaty na rzecz Grupy. Udział finansowy, który ponosi przedsiębiorca przystępujący do Grupy Muszkieterów jest kapitałem własnym, który od początku pracuje na wyniki prowadzonej przez niego spółki.

Innym atutem jest perspektywa członkowstwa w Grupie w charakterze współwłaściciela jej majątku. Prawo do tego nabywa przedsiębiorca po dwóch latach prowadzenia własnego biznesu.

Otwieranie sklepów Grupy w małych i średnich miastach sprzyja zbliżeniu przedsiębiorców ze społecznościami lokalnymi. Dla władz miast, w których Grupa działa, Muszkieterowie są znaczącym inwestorem, tworzącym nowe miejsca pracy i wnoszącym znaczące wpływy do budżetu gminy z tytułu podatków.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram