Tak się zarabia w globalnej sieci

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 sierpnia 2015
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Foto: freeimages.com

Światowa sieć restauracji szybkiej obsługi znalazła się na czele ratingu spółek z najbardziej zróżnicowaną wielkością dochodów współpracowników zatrudnionych w strukturach tej spółki w USA.

Agencja Bloomberg obliczyła, że średnia pensja przeciętnego pracownika McDonald's jest o 644 razy mniejsza od dochodu głównego dyrektora wykonawczego. Obecnie to stanowisko zajmuje Donald Thompson, którego roczny dochód wynosi 7,3 mln dolarów, podczas gdy średni dochód szeregowego pracownika spółki to 11 324 dolarów.

W ostatnim czasie o światowym gigancie było głośno również z innego powodu. Po raz pierwszy od co najmniej 45 lat liczba amerykańskich restauracji McDonald's zamkniętych w danym roku przewyższy liczbę nowo otwartych placówek. Likwidacja 59 lokali to część planu restrukturyzacyjno-oszczędnościowego, wdrożonego przez zarząd sieci w obliczu kryzysu wizerunkowego i spadających przychodów.

Jak podaje PAP, lokale McDonald's w Stanach Zjednoczonych, których liczba na koniec 2014 roku zbliżała się do 14,4 tys. generują około 32% przychodów koncernu. Jednak od siedmiu kwartałów sprzedaż w porównywalnych restauracjach na terenie USA maleje: w II kwartale br. spadek ten wyniósł 2%.

Powodem są zmieniające się preferencje kulinarne konsumentów i wzrastająca świadomość znaczenia zdrowego odżywiania. Stąd też wśród Amerykanów coraz większą popularnością cieszą się tzw. restauracje fast casual jak Chipotle Mexican Grill, które oferują świeższe i mniej przetworzone produkty.
Z dokumentów przesłanych przez koncern do Departamentu Handlu w Minnesocie w lipcu br. wynika, że McDonald's zamknie w tym roku łącznie 184 restauracje, a otworzy 125 nowych.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram